0Shares

Anëtari i grupit “Mo-Do”, Fabio Frittelli, i njohur për hitin e viteve të nëntëdhjeta, “Ein, Zwei, Polizei”, ka ndërruar jetë në moshë 47-vjeçare.

Trupi i pajetë i të ndjerit është gjetur në shtëpinë e tij në Udine të Italisë.

Dyshohet se këngëtari ka bërë vetëvrasje, ndërsa trupi i tij është gjetur nga policët italianë, të cilët i kishte njoftuar një mik i këngëtarit, duke qenë se nuk mund ta kontaktonte atë për disa ditë.

Frittelli, i cili kishte prejardhje italo-austriake, është i njohur edhe për këngët “Super Gut” dhe “Gema Tanzen”. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)