Kur mbarojnë Çmimet e Akademisë, yjet me të vërtetë argëtohen. Epo, të paktën ata që marrin pjesë në “Vanity Fair Oscars After Party”.

Reklama

Ngjarja vjetore është e mbushur me yje të zbukuruara me veshje të lakmuara dhe me magjepsje, fituesit dhe të nominuarit përzihen me një mori fytyrash të tjera të Hollywoodit që njohim dhe duam.

Dhe ndërsa kodi i veshjes për çmimet “Oscars” është zyrtar, memorandumi pas festës ka pak avantazh.

Yjet pjesëmarrëse në “Oscars” zgjedhin disa kreacione të kreatorëve shqiptarë Yjet pjesëmarrëse në “Oscars” zgjedhin disa kreacione të kreatorëve shqiptarë

Këtë vit, të famshëm të dashur nga muzika, televizioni dhe filmi zbritën në Qendrën Wallis Annenberg për Artet Performuese në Beverly Hills, Kaliforni. Secili solli dhuntinë dhe stilin e vet të gjallë në tapetin e kaltër.

Reklama

Veshjet më të bukura nga pas-ndeja e “Oscars” ua sjellim më poshtë:

Reklama

Rita Ora

Sydney Sweeney

Kim Kardashian

Hailey Bieber

Kendall Jenner

Kate Hudson

Alexandra Daddario

Anya Taylor-Joy

Emily Ratajkowski

Sophie Turner

Adwoa Aboah

Rebel Wilson

Janelle Monae