LAJMI I FUNDIT:

Vendimi përfundimtar i Manchester United në lidhje me të ardhmen e Antonys

Vendimi përfundimtar i Manchester United në lidhje me të ardhmen e Antonys

Manchester United përfundoi sezonin 2022/2023 larg asaj që kishin pritur nën urdhrat e Erik ten Hag dhe ende kanë besim në holandezin.

Ka vend për dyshime nga bordi i Djajve të Kuq te holandezi, duke marrë parasysh transferimet që ka bërë, ndërsa përmende si ai i Lisandro Martinez ose Antony.

Pikërisht, lojtari brazilian ka qenë një nga zhgënjimet më të mëdha të sezonit te Manchester United, i cili kujtojmë se mori shërbimet e sulmuesit 23-vjeçar në këmbim të 95 milionë eurove.

Man United i cakton çmim tronditës Jadon Sanchos
Lexo po ashtu Man United i cakton çmim tronditës Jadon Sanchos

Braziliani nuk ka arritur të bëjë ndikim në lojën e Manchester United dhe kur të hapet afati kalimtar më 1 korrik, klubi anglez do të dëgjojë ofertat.

Me gjithsej 10 gola dhe pesë asistime në 45 ndeshje të luajtura, Antony mund ta gjejë veten jashtë planeve të Djajve të Kuq një vit pas ardhjes së tij nga Ajaxi.

Kjo padyshim që është një goditje për stafin menaxhues, duke lënë të kuptohet se ata kanë djegur afro 100 milionë euro për një lojtar që nuk e ka përmbushur këtë çmim.

Për Manchester United është një detyrë pothuajse e pamundur të rikuperojë investimin e bërë në futbollistin brazilian, por shpreson që fitojë së paku 50 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset
Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

La Liga
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Ndërkombëtare

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Ndërkombëtare
Kalo në kategori