Temperaturat e larta do të vazhdojnë të mbizotërojnë edhe sot në vendin tonë. Sot do të mbaj mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë.

Temperaturat do të sillen nga 17 deri në 35 gradë celsius.

Era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 5-10m/s. /Telegrafi/