LAJMI I FUNDIT:

VATRA nderon Ambasadorin Hovenier

VATRA nderon Ambasadorin Hovenier

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier është nderuar me çmim nga Federata Pan Shqiptare e Amerikës VATRA.

Reklama

Hovenier, tha se ky çmim është një dëshmi e punës se ekipit të tij dhe e partneritetit të gjatë me Kosovën.

“I përulur për të marrë këtë çmim nga VATRA. Një dëshmi e punës së ekipit tim dhe e partneritetit tonë të gjatë me Kosovën ndërsa ajo përparon drejt integrimit rajonal, evropian dhe euroatlantik; rrit një ekonomi të qëndrueshme; & forcon institucionet demokratike”.

Edhe Ambasada e Amerikës në Kosovës ka shkruar për këtë çmimi të cilinë e ka marrë Hovenier në emër të ekipit të Ambasadës Amerikane.

“Mori një çmim si mirënjohje për përpjekjet e tij të gjata në mbështetje të paqes dhe prosperitetit në rajonin e Ballkanit. “Këtë çmim e pranoi në emër të ekipit tonë të Ambasadës Amerikane, duke punuar për të forcuar, mbështetur Kosovën”, thuhet në Twitterin Ambasadës Amerikane në Kosovë.

Në trend Lajme

Më shumë
Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Lajme
Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Lajme
Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Lajme
Nisma e AAK-së për rrëzimin e Qeverisë pa përkrahje, nga LVV thonë se janë unikë

Nisma e AAK-së për rrëzimin e Qeverisë pa përkrahje, nga LVV thonë se janë unikë

Politikë
Analistët amerikanë të ndarë për qëndrimin e Uashingtonit zyrtar ndaj Kosovës

Analistët amerikanë të ndarë për qëndrimin e Uashingtonit zyrtar ndaj Kosovës

Lajme
Limaj: Rama s’është dashur ta dërgojë draftin e Asociacionit pa i konsultuar krerët e Kosovës

Limaj: Rama s’është dashur ta dërgojë draftin e Asociacionit pa i konsultuar krerët e Kosovës

Politikë
Kalo në kategori