LAJMI I FUNDIT:

Valon Behrami pritet të pensionohet si futbollist, por mund të nis punën në Serie A si trajner

Valon Behrami pritet të pensionohet si futbollist, por mund të nis punën në Serie A si trajner

Futbollisti i njohur shqiptar, Valon Behrami, pritet që të pensionohet nga futbolli në moshën 37 vjeçare.

Sipas asaj që raportohet nga mediat italiane, në rast të ardhjes së Francesco Marroccu si drejtor i ri sportiv te Hellas Verona, Valon Behrami mund të kthehet në këtë klub pas 18 vitesh, por jo si futbollist.

Mesfushori që luan te Brescia është gati të mbyll kontratën me klubin dhe ky do të jetë sezoni i tij i fundit në fushë.

Prandaj futbollisti nga Kosova mund t’i bashkohet stafit të klubit Verona.

Behrami mbërriti në Itali falë Genoas në vitin 2003 dhe eksperienca e dytë italiane ishte në Verona, me 3 gola në 33 paraqitje në sezonin 2004-2005. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Mbyllet me dramë ndeshja mes Shqipërisë dhe Kroacisë: Sigurojmë pikën e parë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Sylvinho shpërthen në emocione për barazimin dramatik me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Gjasula futet në histori të Kampionatit Evropian me dy rekorde

Kombëtarja e Shqipërisë
Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Miks emocionesh për Gjasulën - heroi i Shqipërisë paralajmëron Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

LIVE: Mbyllet ndeshja, Shqipëri 2-2 Kroaci: Gjithçka çfarë ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori