LAJMI I FUNDIT:

Urdhëroi bllokimin e rrugëve që qojnë në Mahahauala, për të parandaluar përhapjen e COVID-19 – kryetari i qytetit meksikan vritet nga narko-bandat

Urdhëroi bllokimin e rrugëve që qojnë në Mahahauala, për të parandaluar përhapjen e COVID-19 – kryetari i qytetit meksikan vritet nga narko-bandat

Kryetari i qytetit meksikan Mahahauala, Obed Duron Gomez, është vrarë nga narko-bandat pasi që kishte urdhëruar të bllokohen rrugët që qojnë në qytetin e tij, me qëllim të parandalohet përhapja e coronavirusit.

Gomez, i pari i qytetit Mahahauala, është vrarë derisa po udhëtonte drejt pjesë jugore të Meksikës – më saktësisht në Kintana Ro, transmeton Telegrafi.


Ai në momentin e kobshëm ishte brenda një minibusi me pasagjerë tjerë, kur disa persona që ishin në një veturë në lëvizje pranë tyre hapën zjarr.

Por edhe pse u dërgua me urgjencë në spital ku i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale, ai nuk arriti t’i mbijetojë plagëve.

Sulmuesit janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, kurse hetuesit që kishin dalë në vendin e ngjarjes kanë gjetur 20 gëzhoja të plumbave si dhe veturën që është përdorur për sulm.

Gomez ishte kërcënuar vazhdimisht nga bandat kriminale që bëjnë shpërndarjen e drogës, pasi që nuk u kishte pëlqyer vendimi i tij të bllokojë rrugët që qojnë në qytetin Mahahauala. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pas arrestimit dhe zhveshjes së palestinezëve, reagon Hamasi dhe organizata

Pas arrestimit dhe zhveshjes së palestinezëve, reagon Hamasi dhe organizata "Amnesty"

Azia
Daçiq nuk e lejon kundërshtarin politik ta shfaq para publikut Marrëveshjen e Brukselit - madje e mohon se është nënshkrues i saj

Daçiq nuk e lejon kundërshtarin politik ta shfaq para publikut Marrëveshjen e Brukselit - madje e mohon se është nënshkrues i saj

Serbia
Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Azia
Mediat e afërta me Vuçiqin në Serbi akuzojnë Koshtunicën për lirimin e Kurtit nga burgu në vitin 2001

Mediat e afërta me Vuçiqin në Serbi akuzojnë Koshtunicën për lirimin e Kurtit nga burgu në vitin 2001

Serbia
Blinken kritikoi Izraelin: Ata thonë se duan të mbrojnë civilët, por në terren është një histori tjetër

Blinken kritikoi Izraelin: Ata thonë se duan të mbrojnë civilët, por në terren është një histori tjetër

Azia
Forcat izraelite bllokojnë autoambulancat në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite bllokojnë autoambulancat në Bregun Perëndimor

Azia
Kalo në kategori