Manchester Unitedi është nikoqir i Young Boys në Old Trafford, ku zhvillohet ndeshja e fundit e fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Djajtë e Kuq janë liderë në Grupin F me dhjetë pikë dhe tashmë e kanë siguruar kualifikimin në të tetën e finales.

Skuadra zvicerane numëron katër pikë, megjithatë është akoma matematikisht në garë për të mbetur në kompeticionet evropiane.

Trajnerët Ralf Rangnick dhe David Wagner i kanë përgatitur skuadrat që do të luajnë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Manchester Unitedit: Henderson; Wan-Bissaka, Bailly, Matic, Shaw; Amad, Van de Beek; Greenwood, Lingard, Mata; Elanga

Formacioni startues i Young Boys: Faivre; Maceiras, Lustenberger, Rieder, Lefort; Camara, Martins Pereira, Aebischer, Ngamaleu; Elia, Siebatcheu.


/Telegrafi/