LAJMI I FUNDIT:

U raportua për ‘shpërthim’ në Washington, autoritetet thonë se aeroplani ushtarak shkaktoi zhurmën e madhe

U raportua për ‘shpërthim’ në Washington, autoritetet thonë se aeroplani ushtarak shkaktoi zhurmën e madhe

Dhjetëra persona raportuan se kishin dëgjuar një shpërthim të fuqishëm në zonën e Uashingtonit DC, i cili dridhi shtëpitë dhe shkaktoi panik, megjithëse asnjë zyrtar nuk e ka identifikuar ende shkakun e zhurmës së fortë.

Reklama

Zyrtarët thanë se aeroplani ushtarak shkaktoi një përplasje me zë të lartë, që u dëgjua në të gjithë zonën e Uashingtonit dhe madje dridhi rezidencat e banimit të dielën, transmeton Telegrafi.

“Një zhurmë e dëgjuar në të gjithë zonën e qytetit u shkaktua nga një fluturim i autorizuar nga Departamenti i Mbrojtjes i SHBA. Ky fluturim shkaktoi një bum zanor. Ky është i gjithë informacioni i disponueshëm në këtë moment”, u tha nga Zyra e Menaxhimit të Emergjencave në qytetin e Annapolis.

U njoftua gjithashtu se bumi i zërit erdhi nga një “aeroplan nga baza ushtarake Andrews”.

Menaxhimi i Sigurisë Kombëtare dhe Emergjencave të Uashingtonit, tha se departamenti ishte “në dijeni të raporteve nga komunitetet në të gjithë rajonin e kryeqytetit për një ‘bum’ të zhurmshëm këtë pasdite dhe se nuk ka asnjë kërcënim për momentin”.

Agjencitë e tjera lokale të zbatimit të ligjit raportuan se kishin marrë thirrje shqetësimi për zhurmën. Shërbimi zjarrfikës dhe EMS thanë se nuk kishin “incidente të vazhdueshme” për shkak të raportit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Të shtëna armësh në Novi Pazar të Serbisë, dy të plagosur – detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Të shtëna armësh në Novi Pazar të Serbisë, dy të plagosur – detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Serbia
Vdes shefi i Cosa Nostra, Matteo Messina Denaro - ‘kumbari i fundit’ i mafies siciliane

Vdes shefi i Cosa Nostra, Matteo Messina Denaro - ‘kumbari i fundit’ i mafies siciliane

Evropa
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ishte një “javë produktive” për Ukrainën - thotë Zelensky

Ishte një “javë produktive” për Ukrainën - thotë Zelensky

Botë
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Putini në Finlandë në fillim të viteve 1990 – mediumi finlandez sjell disa pamje që thuhet se janë publikuar për herë të parë

Putini në Finlandë në fillim të viteve 1990 – mediumi finlandez sjell disa pamje që thuhet se janë publikuar për herë të parë

Evropa
Kalo në kategori