LAJMI I FUNDIT:

U mbajt e mbyllur për 20 vjet nga nëna e saj në një qeli të zymtë, momenti kur gruaja në Brazil shpëtohet nga policia

U mbajt e mbyllur për 20 vjet nga nëna e saj në një qeli të zymtë, momenti kur gruaja në Brazil shpëtohet nga policia

Një grua është shpëtuar nga policia pasi ishte mbajtur rob në një qeli metalike të zymtë në shtëpinë e nënës së saj për 20 vjet.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Rosinalva da Silva, 39 vjeç, u gjet në një dhomë gjumi të errët me këmbët e saj të lidhura me zinxhirë dhe duart e lidhura – të enjten në Espírito Santo, Brazil.

Nëna e saj, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, ishte nën efektin e alkoolit kur policët bastisën banesën dhe e arrestuan atë, tha shefi i Policisë Civile, Carlos Braga.

Një person tjetër, emri i të cilit nuk është bërë publik, është arrestuar gjithashtu.

Pamjet e shpëtimit treguan policët duke hyrë në pronë dhe duke ecur përmes një dere metalike të qelisë – ku e gjetën gruan në një dhomë ku drita e vetme vinte nga një dritare xhami.

Më pas Da Silva u shoqërua nga shtëpia ndërsa mbante zinxhirin që e mbajti atë të bllokuar për dy dekada.

Autoritetet thanë se Da Silva ishte e dehidratuar dhe e uritur kur e zbuluan të fshehur brenda qelisë së improvizuar.

Mjekët e ndihmës së shpejtë e dërguan me urgjencë në Spitalin Rajonal, ku ndodhet nën vëzhgim dhe po trajtohet për kequshqyerje të rëndë.

Nëna e Da Silvës thuhet se e mbajti të mbyllur brenda në shtëpi në përgjigje të sëmundjes mendore që ajo luftoi pasi humbi dy fëmijë vite më parë.

Policia tha se nëna e lidhi me zinxhirë da Silvën dhe e mbylli në dhomë sepse ishte ‘e vetmja mënyrë’ për të përballuar agresivitetin e saj.

Autoritetet janë ende duke hetuar ngjarjen për të përcaktuar nëse janë përfshirë edhe persona të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gerashchenko: 16,000 persona gjenden në “zonën kritike” pas shkatërrimit të digës

Gerashchenko: 16,000 persona gjenden në “zonën kritike” pas shkatërrimit të digës

Evropa
Ukrainasit përgjojnë telefonatat e rusëve, paralajmërojnë se forcat pushtuese planifikojnë shkatërrimin e digave tjera

Ukrainasit përgjojnë telefonatat e rusëve, paralajmërojnë se forcat pushtuese planifikojnë shkatërrimin e digave tjera

Evropa
Shkatërrohet një digë e rëndësishme pranë Khersonit, publikohen pamjet - Zelensky thërret një takim urgjent

Shkatërrohet një digë e rëndësishme pranë Khersonit, publikohen pamjet - Zelensky thërret një takim urgjent

Botë
Rusët pro-ukrainas: Ne vramë një kolonel rus - ai kishte vrarë civilë edhe në Jugosllavi

Rusët pro-ukrainas: Ne vramë një kolonel rus - ai kishte vrarë civilë edhe në Jugosllavi

Botë
Hulumtimi i Der Spiegel: Putini kurrë nuk ka qenë super spiuni sovjetik që dëshironte që bota ta besojë – ishte thjesht djaloshi i porosive në KGB

Hulumtimi i Der Spiegel: Putini kurrë nuk ka qenë super spiuni sovjetik që dëshironte që bota ta besojë – ishte thjesht djaloshi i porosive në KGB

Evropa
Agjencia ukrainase Energoatom: Shkatërrimi i digës mund të ketë pasoja negative për centralin bërthamor

Agjencia ukrainase Energoatom: Shkatërrimi i digës mund të ketë pasoja negative për centralin bërthamor

Evropa
Kalo në kategori