LAJMI I FUNDIT:

U arrestua nën dyshimin për dhunim, Prokuroria e Prizrenit pritet të kërkoj paraburgim për të dyshuarin

U arrestua nën dyshimin për dhunim, Prokuroria e Prizrenit pritet të kërkoj paraburgim për të dyshuarin
Foto: Ilustrim

Një person është arrestuar në Prizren nën dyshimin e ka kryer veprën penale “dhunim”.

Reklama

Policia në raportin 24 orësh njoftoi se i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Lidhur me këtë rast, Telegrafi ka kontaktuar me Prokurorinë Themelore në Prizren për të mësuar më shumë detaje.

Nga kjo prokurori përmes një përgjigje me shkrim kanë bërë të ditur se ndaj të dyshuarit pritet të kërkohet caktimi i masës së paraburgimit.

Arrestohet një person në Prizren për dhunim
Lexo po ashtu Arrestohet një person në Prizren për dhunim

“Referuar pyetjeve tuaja, Prokuroria Themelore në Prizren ju njofton se, lidhur me rastin, me urdhër të prokurorit është ndaluar për 48 orë, një (1) person, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Dhunimi” nga neni 227 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës (KPRK) . Për të njëjtin, prokuroria brenda afatit ligjor do të kërkojë caktimin e masës së paraburgimit”, thuhet në përgjigjen e Prokurorisë Themelore.

Prokuroria më tej ka shtuar se për shkak të ndjeshmërisë së rastit, në këtë fazë nuk mund t’ju japim detaje tjera. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Kam ofruar dalje të qëndrueshme dhe të sigurt nga kriza në veri

Kurti: Kam ofruar dalje të qëndrueshme dhe të sigurt nga kriza në veri

Lajme
Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Lajme
Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Sociale
Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Lajme
Haradinaj: Kemi votat e mjaftueshme për inicimin e mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Haradinaj: Kemi votat e mjaftueshme për inicimin e mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Lajme
Abdixhiku pret në takim ambasadorin Abbott: Përplasja e Kosovës me aleatët është devijim strategjik me pasoja

Abdixhiku pret në takim ambasadorin Abbott: Përplasja e Kosovës me aleatët është devijim strategjik me pasoja

Lajme
Kalo në kategori