LAJMI I FUNDIT:

Turisti japonez vdes pasi kërceu nga “një prej lartësive më të mëdha në botë”

Turisti japonez vdes pasi kërceu nga “një prej lartësive më të mëdha në botë”

Një turist japonez, ka mbetur i vdekur, vetëm disa orë pasi mbeti pa ndjenja nga kërcimi nga lartësitë, që njihet si ‘bungee jumping’.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, 56 vjeçari u hodh nga Kulla Macau, ndërtesë kjo e lartë 232 metra, por nuk arriti ta përballojë lartësinë nga e cila u hodh, prandaj mbeti pa vetëdije.

Ai u dërgua menjëherë në spitalin e Macau-t, në brigjet jugore të Kinës, por nuk mbijetoi.

Hetimet për ngjarjen po vazhdojnë.

Aktiviteti në fjalë, u zhvillua në kuadër të SkyPark, kompani kjo e cila ka shpërndarë aktivitetet e saj edhe në shtete si Franca, Singapori dhe Australia. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Aleati i NATO-s i thotë Ukrainës të kalojë

Aleati i NATO-s i thotë Ukrainës të kalojë "vijën e kuqe të Putinit"

Botë
Aeroplanët e aleancës ndjekin ata rusë mbi Detin Baltik – NATO publikon pamjet

Aeroplanët e aleancës ndjekin ata rusë mbi Detin Baltik – NATO publikon pamjet

Botë
Ata nuk kanë nevojë për kondicioner: Si Burkina Faso po ndërton shkolla që ruajnë freskinë edhe në 40 gradë Celsius

Ata nuk kanë nevojë për kondicioner: Si Burkina Faso po ndërton shkolla që ruajnë freskinë edhe në 40 gradë Celsius

Afrika
Suedia i përgjigjet kërcënimeve ruse për anëtarësimin në NATO

Suedia i përgjigjet kërcënimeve ruse për anëtarësimin në NATO

Botë
Vjen reagimi i BE-së pasi Serbia nuk e mbështeti deklaratën e shteteve të BE-së lidhur me vdekjen Aleksei Navalny

Vjen reagimi i BE-së pasi Serbia nuk e mbështeti deklaratën e shteteve të BE-së lidhur me vdekjen Aleksei Navalny

Serbia
Njerëz të vdekur, mijëra bagëti të ngordhura në Teksas – pamje të ‘zjarrit të dytë më të madh në historinë e SHBA-së’

Njerëz të vdekur, mijëra bagëti të ngordhura në Teksas – pamje të ‘zjarrit të dytë më të madh në historinë e SHBA-së’

Amerika
Kalo në kategori