LAJMI I FUNDIT:

Turisti britanik u qëllua për vdekje në Argjentinë, derisa e mbronte të birin e gruas nga plaçkitësit

Turisti britanik u qëllua për vdekje në Argjentinë, derisa e mbronte të birin e gruas nga plaçkitësit

Ky është momenti i tmerrshëm, kur plaçkitësit e armatosur e qëlluan një turist britanik dhe e plagosën rëndë thjeshtrin e tij, para një hoteli me pesë yje në Argjentinë.

Reklama

Mattheë Charles Gibrand u qëllua për vdekje nga një grup që lëviznin me motoçikleta, në një pritë në Buenos Aires, derisa djali i gruas së tij, Stefan Joshua Zone pësoi plagë të rënda, transmeton Telegrafi.

Ata e qëlluan me plumb në këmbë dhe dorë, kur Zone refuzoi t’ju jepte bagazhin që kishte në dorë, derisa njerku tij nisi t’ju kundërvihej për t’i larguar.

Pamjet e marra nga kamerat e sigurisë, tregojnë momentin dramatik kur ai vazhdon t’i mbajë valixhet, ndërsa ata i godisnin fuqishëm nëpër trup. Derisa, njëri prej tyre, nxori armën dhe e qëlloi të vdekur.

Në ndihmë të plagosurit, kanë shkuar tri autoambulanca, sepse ai kishte humbje të mëdha të gjakut, ndërsa është nën kujdesin intensiv në spital.

Forcat e rendit janë vënë në kërkim të grupit të plaçkitësve, të cilëve iu doli situata prej kontrolli dhe kryen krim të rëndë, derisa po provonin të plaçkitnin. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Fillimisht shtien me pushkë automatike dhe më pas aktivizuan jelekun me eksploziv – pamje nga sulmi terrorist në Ankara

Turqia
NATO dërgon aeroplanë për të 'monitoruar aktivitetin ushtarak rus pranë kufirit të aleancës'

NATO dërgon aeroplanë për të 'monitoruar aktivitetin ushtarak rus pranë kufirit të aleancës'

Botë
Politikani pro-rus fiton zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë

Politikani pro-rus fiton zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë

Evropa
Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Njësia e operatorëve të dronëve ukrainas që nuk po i lë “askund” vend ushtrisë së Vladimir Putinit

Evropa
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Kalo në kategori