LAJMI I FUNDIT:

Tritoli në Vaun e Dejës, reagon presidenti Begaj: Autorët të vihen para ligjit

Tritoli në Vaun e Dejës, reagon presidenti Begaj: Autorët të vihen para ligjit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka reaguar sot pas shpërthimit të tritolit të vënë në makinën e drejtuesit të grupit të Sali Berishës në Vaun e Dejës Bernard Ndreca.

Reklama

Kreu i shtetit dënon dhunën ndaj çdo individi dhe aktivisti politik të çdo kahu dhe i bën thirrje autoriteteve të vendosin para ligjit personat përgjegjës.

Publikohet video e shpërthimit në Vaun e Dejës, përfaqësuesi i opozitës shpëton për mrekulli
Lexo po ashtu Publikohet video e shpërthimit në Vaun e Dejës, përfaqësuesi i opozitës shpëton për mrekulli

“Mësova me shqetësim mbi vendosjen e një sasie eksplozivi në automjetin në pronësi të Z.Bernard Ndreca, në Laç, Vau i Dejës. Dënoj me forcë aktet e dhunës ndaj çdo individi e ndaj aktivistëve politikë të çdo kahu. Nxis institucionet përgjegjëse të identifikojnë e të vendosin para ligjit personat përgjegjës”.

Më herët Sali Berisha bëri përgjegjës kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi, për vendosjen e tritolit në automjetin e kryetarit të Partisë Demokratike të Vaut te Dejës, Benard Ndreca. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Radoiçiq pranon pjesëmarrjen në sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit

Radoiçiq pranon pjesëmarrjen në sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit

Lajme
Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Automjete, argjend, motorë, anije, 7 DVR, dronë – Gjithçka u sekuestrua gjatë aksionit policor në veri

Lajme
Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Babai i Triumf Rizës: Enver Sekiraqa është vrasësi, jo ai që po rri në burg

Drejtësi
Kryhet autopsia e trupave të pajetë të sulmuesve në Banjskë të Zveçanit, por ende nuk është bërë identifikimi i tyre

Kryhet autopsia e trupave të pajetë të sulmuesve në Banjskë të Zveçanit, por ende nuk është bërë identifikimi i tyre

Lajme
Kalo në kategori