LAJMI I FUNDIT:

Tri super ndeshje në Superligën e Kosovës: Luhet për titull, garat evropiane dhe mbijetesë

Tri super ndeshje në Superligën e Kosovës: Luhet për titull, garat evropiane dhe mbijetesë

Sot fillon xhiro e 21-të në Superligën e Kosovës, ku në program janë tri ndeshje shumë interesante.

Kjo xhiro sjell përballë skuadrat me pretendime të njëjta, pasi luhet mes atyre që luajnë për titull, garat evropiane dhe mbijetesë.


Drita që kërkon të futet sërish në garë për kreun, do ta pres Ballkanin, me të cilët kanë shtatë pikë diferencë.

Gjilanasit kanë 37 pikë dhe kishin mposhtur Ballkanin në ndeshjen e mbetur të javës së tretë me rezultat 2-1, e zhvilluar më 20 dhjetor të vitit që lamë pas.

Prishtina në anën tjetër që me Emmanuel Egbon nuk di për humbje, që nga ndeshja me Malishevën në fillim të nëntorit, do të kërkojë pikërisht ndaj tyre që të hakmerret për atë humbje.

Ndeshja mes vendit të katërt dhe pestë do të zhvillohet në Lipjan.

Hiq më pak interesante nuk është as ndeshja mes Feronikelit dhe Gjilani, skuadra që duan t’i ikin fundit të renditjes.

Në dy përballjet e mëparshme të dy skuadrat kanë nga një fitore. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori