Tri ndeshje në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës, Prishtina dhe Drita zhvillojnë sfidën kryesore

(Foto: ffk-kosova.com)

Sot (e martë) zhvillohen tri ndeshje në kuadër të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës në futboll.

Padyshim që Kryendeshja e kësaj faze është ajo ndërmjet Prishtinës dhe Dritës. Bardhekaltrit janë nikoqirë të Intelektualëve në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Një tjetër sfidë interesante është edhe ajo në Podujevë, ku Llapi pret skuadrën e Ballkanit në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Takimi i tretë i të martës zhvillohet në Drenicë, ku skuadra nikoqire pret ekipin nga Liga e Parë, Ulpiana.

Të gjitha ndeshjet fillojnë nga ora 13:00, derisa të mërkurën zhvillohen edhe katër sfida të tjera, kurse të enjten vetëm një.

Orari i ndeshjeve të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës

E martë, 09.02.2021 ora 13.00

Llapi – Ballkani
Prishtina – Drita
Drenica – Ulpiana (ndeshja zhvillohet në Drenas në stadiumin me bari sintetik)

E mërkurë, 10.02.2021 ora 13.00

A@N – Flamurtari
Trepça’89 – Ferizaj
Istogu – Gjilani
Arbëria – Feronikeli (ndeshja zhvillohet në Ferizaj)

E enjte 11.02.2021 ora 13.00

Dukagjini – 2 Korriku

/Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?