LAJMI I FUNDIT:

Me tri ditë vonesë, Ministria e Financave pritet gjatë paradites t’i ekzekutojë pensionet me shtesën prej 100 eurove

Me tri ditë vonesë, Ministria e Financave pritet gjatë paradites t’i ekzekutojë pensionet me shtesën prej 100 eurove

Me tri ditë vonesë, Ministria e Financave njofton se sot pritet gjatë paradites t’i ekzekutojë pagesat për pensionet.

Sipas njoftimit, ekzekutimi i pensioneve me shtesën prej 100 eurove të bëhet gjatë paradites të së martës.


“Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton të gjithë pensionistët se pagesa e pensioneve e paraparë të bëhej sot [e hënë], është shtyrë për ditën e nesërme, më 18 tetor 2022”, thuhet në njoftim.

MF-ja thekson se arsyeja e shtyrjes është se ka qenë i nevojshëm një proces shtesë verifikimi.

“Duke shpresuar në mirëkuptim të të gjithë përfituesve, ju sigurojmë se stafi i ministrisë është duke punuar intenzivisht ashtu që ekzekutimi i pensioneve me shtesën prej 100 euro të bëhet nesër që në sesionin e paradites [e së martës]”, përfundon MF-ja. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Zbulohet për herë të parë sa Bitcoin i ka qeveria e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Gjermanisë

Zbulohet për herë të parë sa Bitcoin i ka qeveria e SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Gjermanisë

Botë
Pse duhet ta kemi një plan të komunikimit në rast se ballafaqohemi me kriza?

Pse duhet ta kemi një plan të komunikimit në rast se ballafaqohemi me kriza?

Sherife Kçiku Vishaj
Regjistrimet e hershme për vitin e ardhshëm shkollor kanë filluar në Horizon School

Regjistrimet e hershme për vitin e ardhshëm shkollor kanë filluar në Horizon School

Horizon School
Për me t’shku vera mbarë, investo në apartament në “Holiday In 2”

Për me t’shku vera mbarë, investo në apartament në “Holiday In 2”

Edil Project
Telegrafi Jobs - Aleati juaj i besuar në kërkimin e punës

Telegrafi Jobs - Aleati juaj i besuar në kërkimin e punës

Ekonomi
Kreu i Bordit të ZRRE-së: Elektroseveri po i zbaton ligjet e Kosovës

Kreu i Bordit të ZRRE-së: Elektroseveri po i zbaton ligjet e Kosovës

Ekonomi
Kalo në kategori