LAJMI I FUNDIT:

Trepça gjen zëvendësuesin e Plantakut

Trepça gjen zëvendësuesin e Plantakut

Pas dorëheqjes së Neven Plantak nga posti i trajnerit, bordi i KB Trepçës në postin e trajnerit ka angazhuar greku Dimitris Papadopoulos.

Reklama

Papadopoulos nga viti 2000 deri në vitin 2007 ka qenë ndihmës trajner i Zeljko Obradovic në Panathinaikos. Gjatë kësaj periudhe ka fituar 7 herë titullin e kampionit të Greqisë, 3 here kupën e Greqisë dhe 2 herë Euro League.

Si trajner i parë ka punuar ne ekipet sikur se janë: Apollon Patras, AO Pagrati Athens, AEK Athens.

Nga viti 2005 deri me 2008 ka qene ndihmës trajner i reprezentacionit të Greqisë dhe fitues i medaljes së argjend në kampionatin botërorë të mbajtur në Japoni me 2006.

Papadopoulos së fundmi ka qenë trajner në ekipin tunizian ES Sahel me të cilin edhe e ka fituar kupën e shtetit

Në trend Sport

Më shumë
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Bellingham: Nuk e kuptoni se sa i madh është Real Madridi derisa të jeni këtu

Bellingham: Nuk e kuptoni se sa i madh është Real Madridi derisa të jeni këtu

La Liga
Kalo në kategori