Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në Superligën e Kosovës në kuadër të javës së 32-të, ku përveç derbit për titull mes Gjilanit dhe Ballkanit, u luajtën edhe ndeshjet tjera për mbijetesë.

Trepça ’89 ka marr fitore të madhe në luftën për mbijetesë duke fituar si mysafir i Feronikelit me rezultat 2-1.

Golit të Harmon, iu kundërpërgjigjën Traore dhe Rrahmani.

Prishtina në anën tjetër e ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 3-0, në një ndeshje ku golat u shënuan në fund nga Vitija, Korenica dhe Uka.

Llapi e ka mposhtur Ferizajn me rezultat 2-1, ku me këtë fitore llapanasit siguruan mbijetesën.

Në ndeshjen e fundit Dukagjini ka mposhtur Vushtrrinë me rezultat 2-1. /Telegrafi/