LAJMI I FUNDIT:

Tregu i kriptovalutave arrin në 3,000,000,000,000 dollarë – Bitcoin dhe Ethereum në vlera rekorde

Tregu i kriptovalutave arrin në 3,000,000,000,000 dollarë – Bitcoin dhe Ethereum në vlera rekorde

Tregu i kriptovalutave në botë po zgjerohet çdo ditë e më shumë si një formë investimi.

Reklama

Vlera e tyre në tregjet financiare ka tejkaluar së fundmi shifrën e 3 trilionë dollarëve.

Sipas CoinMarketCap, përcjell Telegrafi, aktualisht kriptovaluta më e popullarizuar Bitcoin po tregtohet me 68 mijë dollarë, duke shënuar një rritje prej rreth 4 për qind në 24 orët e fundit.

Edhe Etherium, si kriptovaluta e dytë më e njohur ka shënuar një rritje me 50 që nga muaji tetor, ku për momentin ka prekur majat me vlerën prej 4,800 dollarëve.

Vlera aktuale e Bitcoinit | Burimi: CoinMarketCap

Arsyeja për këto lëvizje ende janë të paqarta, por tregu i kriptovalutave njihet si një treg që brenda ditës mund të ndryshoj deri në 20 për qind më pak ose më shumë.

Ethereum arrin një rekord të ri, rritet për 4 për qind gjatë 24 orëve të fundit – kalon shifrën prej mbi 4,700 dollarë
Lexo po ashtu Ethereum arrin një rekord të ri, rritet për 4 për qind gjatë 24 orëve të fundit – kalon shifrën prej mbi 4,700 dollarë

Inflacioni në fusha të ndryshme të ekonomisë dhe rënia e stoqeve ka bërë që njerëzit të investojnë në kriptovaluta dhe flori si një formë që ata e konsiderojnë të sigurt për të investuar.

Interesi i individëve në mbarë botën është shtuar pasi ky treg është i decentralizuar, ku fitimet dhe rreziqet mund të jenë të mëdha. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Korporata Rugove
Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

ECO TEK
Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Ekonomi
Mirësevini në BauOutlet! – Fushë Kosovë

Mirësevini në BauOutlet! – Fushë Kosovë

Bau Market
Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Ekonomi
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Kalo në kategori