Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Pejë për prodhim dhe vënie në qarkullim e artikujve të dëmshëm ushqimorë.

Rasti ka ndodhur në Pejë, të mërkurën në ora 15:00.

Inspektori i veterinës ka konstatuar dhe asgjësuar mishin i cili ishte i dëmshëm për konsumin njerëzor.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/