LAJMI I FUNDIT:

Tre lojtarët më të vjetër që do të luajnë në Euro 2024 – kanë një të përbashkët

Tre lojtarët më të vjetër që do të luajnë në Euro 2024 – kanë një të përbashkët

Ngjarja kryesore e kësaj vere është vetëm disa ditë larg – katër, për të qenë të saktë. Euro 2024 nis të premten e kësaj jave, më 14 qershor.

Kush është lojtari më i vjetër që shkon në turne, mund të pyesni veten?

Nëse supozoni se është 38-vjeç-9-muaj-e-6-ditësh- Luka Modric, e keni gabim. Mesfushori i Real Madridit është vetëm i treti në listën e veteranëve që do të luajnë në Gjermani.


Në vitin 2017 punonte në ndërtimtari, ndërsa tani ftohet nga Kroacia për në Euro 2024: Kush është Marco Pasalic
Lexo po ashtu Në vitin 2017 punonte në ndërtimtari, ndërsa tani ftohet nga Kroacia për në Euro 2024: Kush është Marco Pasalic

Megjithatë, janë legjendat e Los Blancos që dominojnë në podium, me vendin e dytë që do të jetë Cristiano Ronaldo, i cili do të jetë 39 vjeç, 4 muaj dhe 13 ditë kur të nisë rrugëtimi i Portugalisë në Euro.

Ish-mbrojtësi i Real Madridit, Pepe, zë vendin e parë, pasi do të jetë 41 vjeç, 3 muaj dhe 23 ditë kur të fillojë turneu.

Duhet të ketë diçka në ujin e Valdebebas – si mund ta shpjegoni ndryshe këtë jetëgjatësi të jashtëzakonshme? /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

Objektivi i verës i Real Madridit e konfirmon publikisht se nuk do t’i bashkohet atyre

La Liga
E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

E përkrahi Palestinën dhe Mainzi e largoi: Gjykata gjermane i jep të drejtë futbollistit dhe klubi i detyrohet atij miliona euro

Bundesliga
Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Spanja do përballet me pasoja serioze nëse Lamine Yamal luan në vazhdime ndaj Anglisë

Përfaqësueset
Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Rooney zbulon lojtarin më të rrezikshëm të Spanjës – thotë se ai i kujton Ronaldon kur ishte i ri

Përfaqësueset
Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Spanjë - Angli, formacionet e mundshme të finales së madhe të Euro 2024

Ndërkombëtare
Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

Ideja e planifikimit të ekipit për sezonin e ri mund të bëjë që ylli i Real Madridit të largohet

La Liga
Kalo në kategori