LAJMI I FUNDIT:

Transformimi i pabesueshëm i anijes, e cila tani është një hotel me pesë yje në Dubai (Foto)

Transformimi i pabesueshëm i anijes, e cila tani është një hotel me pesë yje në Dubai (Foto)

Ajo dikur ishte një vend prestigjioz në valët e oqeanit, ku mbretëritë dhe të famshëm do të kalonin pushimet.

Por fotografi të reja kanë zbuluar fazën e parë të transformimit të QE2, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, i cili tani është një hotel lundrues në Dubai.

Anija, e cila ka një histori që zgjat pesë dekada, tani është ankoruar përgjithmonë në Mina Rashid, ku disa nga restorantet e saj të rinovuara, akomodimet dhe argëtimet do të zbulohen më 18 prill.

QE2 u ble nga hotelet CFC – pjesë e Porteve të Qeverisë së Dubait, Korporatës Doganore dhe Zonave të Lira – të cilat më pas i dhanë anijeve një “riparim”. Ajo ishte në pronësi të mëparshme nga Cunard.

Anija është restauruar në lavdinë e saj të mëparshme, me karakteristikat më të dashura të dizajnit të brendshëm – duke përfshirë mobiljet e saj të periudhës, pikturat e famshme dhe relikte të famshme – të ruajtura.

Dritaret origjinale do të kujtojnë mysafirët e aventurave të saj detare dhe një numër i restoranteve të saj origjinale kanë ruajtur të njëjtët emra dhe dekor.

Ndërkohë duke ruajtur gjerësisht elementet e saj autentike, QE2 ka qenë gjithashtu e pajisur plotësisht me të gjithë teknologjinë më të fundit.

Suitat mbretërore janë përshkruar si perlë në kurorën e QE2 të ri, dhe ofrojnë një verandë private, dhomë konservatore dhe ngrënie – përveç një dhomë gjumi luksoze. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Nuk keni parë kurrë një martesë si kjo: Të sapomartuarit u zotuan për dashurinë e tyre të përjetshme në një tualet

Nuk keni parë kurrë një martesë si kjo: Të sapomartuarit u zotuan për dashurinë e tyre të përjetshme në një tualet

Fun
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Kalo në kategori