LAJMI I FUNDIT:

Trafik droge në Zvicër dhe Gjermani, identifikohen dy shqiptarët që drejtonin bandën

Trafik droge në Zvicër dhe Gjermani, identifikohen dy shqiptarët që drejtonin bandën

Një hetim i nisur nga autoritetet zvicerane dhe nga Prokuroria e Tiranës ka zbuluar një grup të trafikut të drogës në Zvicër e Gjermani.

Reklama

7 persona janë arrestuar në bazë të provave të administruara, ndërsa janë identifikuar dhe dy drejtuesit e grupit mes të cilëve një zjarrfikës në kryeqytet, konkretisht Ndriçim Harka dhe Etmond Merja, banues në Tiranë.

Harka tashmë është arrestuar, ndërsa Merja, i cili rezulton të jetë kunati i tij është shpallur në kërkim nga autoritetet.

Euronews Albania njofton se drejtuesit e grupit rekrutonin shtetas shqiptarë dhe i dërgonin në Zvicër për shpërndarje dhe shitje të kokainës, kundrejt një pagese prej 3500 eurosh.

Hetimi për këtë grup ka nisur 6 vite më parë kur një shtetasi gjerman dhe një shqiptari iu kapën dhe sekuestruan në Zvicër 3 kg kokainë.

Grupi është mbajtur në përgjim dhe në vëzhgim nga terreni derisa është provuar e dokumentuar veprimtaria kriminale.

Në trend Lajme

Më shumë
Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, i ndalohet ardhja në Kosovë

Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, i ndalohet ardhja në Kosovë

Lajme
Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Lajme
Kthehet në Shqipëri pas 85 vitesh, historia emocionuese e Remzi Mullës nga Australia

Kthehet në Shqipëri pas 85 vitesh, historia emocionuese e Remzi Mullës nga Australia

Lajme
Degradim dhe shkatërrim i mjedisit në fshatrat e Zveçanit, policia dërgon tre kamionë për verifikim të dokumentacionit në terminalin doganor

Degradim dhe shkatërrim i mjedisit në fshatrat e Zveçanit, policia dërgon tre kamionë për verifikim të dokumentacionit në terminalin doganor

Kronika e Zezë
Voziti me shpejtësi 228 km/h në autostradë, gjobitet me 300 euro

Voziti me shpejtësi 228 km/h në autostradë, gjobitet me 300 euro

Kronika e Zezë
“Do të publikojmë dëshmi të reja se Vuçiqi qëndron prapa sulmit në veri”, “Radoiçiqi të dorëzohet te autoritetet e Kosovës” – deklaratat e presidentes për CNN

“Do të publikojmë dëshmi të reja se Vuçiqi qëndron prapa sulmit në veri”, “Radoiçiqi të dorëzohet te autoritetet e Kosovës” – deklaratat e presidentes për CNN

Lajme
Kalo në kategori