Lucas Torreira dëshiron të largohet nga Arsenali për një rikthim në Serie A, me agjentin e tij që thuhet se ia ka ofruar lojtarin Milanit dhe Napolit.

Sipas mediumit italian Calciomercato.com, 24-vjeçari uruguaian është gjithnjë e më i irrituar me Arsenalin dhe shpreson për një përvojë tjetër në Itali.

Topçinjtë paguan 29 milionë euro për ta nënshkruar atë nga Sampdoria në verën e vitit 2018, por nuk arriti të bind veten mes titullarëve.

Te gjitha lajmet rreth Lucas Torreira Te gjitha lajmet rreth Lucas Torreira

Ai e kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij në gadishull me Pescaran dhe më pas Sampdorian, ndërsa pëlqen përsëri një rikthim në Serie A.

Torreira bëri 33 paraqitje në të gjitha garat për Arsenalin këtë sezon, duke kontribuar me dy gola dhe një asistim, por luftoi edhe me një dëmtim të këmbës.

Calciomercato.com pretendon se agjenti i tij Pablo Bentancurt ka kontaktuar Milanin dhe Napoli për të sugjeruar një transferim të mundshëm veror.

Padyshim që nuk është hera e parë që Torreira lidhet me Milanin, pasi më parë ai dëshironte një ribashkim me trajnerin Marco Giampaolo, i cili tashmë është larguar nga puna. /Telegrafi/