LAJMI I FUNDIT:

Tornadot godasin Amsterdamin, Luksemburgun dhe Francën, publikohen pamjet rrëqethëse

Tornadot godasin Amsterdamin, Luksemburgun dhe Francën, publikohen pamjet rrëqethëse

Disa tornado kanë goditur Evropën. Amsterdami në Holandë, Luksemburgu dhe lindja e Francës u prekën nga fenomeni i rrallë për këtë pjesë të Evropës.

Reklama

14 njerëz janë lënduar dhe 160 shtëpi janë dëmtuar nga jugperëndim të Luksemburgut dhe më pas tornadot kaluan në Francë. Tornado është filmuar edhe në qendër të Amsterdamit.

Në Luksemburg shpejtësia arriti në 128 kilometër për orë, duke shkaktuar dëme të shumta, siç mund ta shihni edhe në fotogaleri. Dëme të konsiderueshme janë shkaktuar edhe në Francë. /tch/

Në trend Botë

Më shumë
Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Shkencëtarët me zbulim të rëndësishëm për vrimat e zeza: Ky përbindësh po rrotullohet me të vërtetë

Botë
Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Vrau tre persona, përfshirë një profesor – pse ‘u çmend’ kaq shumë i dyshuari që tronditi Roterdamin e Holandës?

Evropa
Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Aeroplani ushtarak rus ndodhej për dy ditë në aeroportin e Phenianit, a u ra dakord për transferimin e armëve?

Azia
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Shefi i NATO-s thotë se po fiton terren ofensiva e Ukrainës

Evropa
Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Lëvizje historike, Macron po i ofron Korsikës autonomi pa të drejt shkëputje nga Franca

Evropa
Kalo në kategori