LAJMI I FUNDIT:

Tornadot dhe stuhitë e fuqishme godasin SHBA-të, humbin jetën tre persona në Indiana dhe Arkansas

Tornadot dhe stuhitë e fuqishme godasin SHBA-të, humbin jetën tre persona në Indiana dhe Arkansas

Një “rrjet” i tornadove dhe stuhive goditën jugun dhe perëndimin në SHBA, ku si pasojë humbën jetën të paktën tre persona në Indiana dhe Arkansas dhe shkaktuan dëme të materialeve.

Shërbimi Kombëtar i Motit njoftoi se disa tornado dhe stuhi të fuqishme janë raportuar të kenë goditur disa shtete, kurse fotografitë dhe videot nga terreni tregojnë tmerr, transmeton Telegrafi.

Pemë të shkulura, rrugë të bllokuara e shtëpi të dëmtuara, krejt kjo si pasojë e tornadove dhe stuhive të fuqishme.


Vendet që më së shumti janë prekur janë Indiana dhe Arkansas, ku zyra e sherifit në qarkun Martin, Indiana, konfirmoi vdekjen e një personi në këtë rajon.

Mot i ngjashëm pritet të mbretërojë edhe në ditët në vazhdim në këto vende, kurse autoritetet kanë bërë thirrje që të evitohen daljet, përveç se nëse janë shumë të nevojshme. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Biden pranon se komenti i “futjes në nishan” të Trumpit ishte gabim

Biden pranon se komenti i “futjes në nishan” të Trumpit ishte gabim

Amerika
Campbell: Zgjedhja e Vances nga Trump, shqetësuese për Ukrainën

Campbell: Zgjedhja e Vances nga Trump, shqetësuese për Ukrainën

Amerika
Trump pritet si një hero në Konventën Kombëtare Republikane, paraqitja e parë publike e ish-presidentit që kur i mbijetoi një atentati

Trump pritet si një hero në Konventën Kombëtare Republikane, paraqitja e parë publike e ish-presidentit që kur i mbijetoi një atentati

Amerika
Mblidhen katër milionë dollarë për familjen e të vrarit në tubimin e Donald Trumpit

Mblidhen katër milionë dollarë për familjen e të vrarit në tubimin e Donald Trumpit

Amerika
Ukrainasi me rroba civile arrin të shkatërrojë raketën ruse – e godet me MANPADS

Ukrainasi me rroba civile arrin të shkatërrojë raketën ruse – e godet me MANPADS

Evropa
FBI thotë se tani ka qasje në telefonin e atentatorit të Donald Trumpit

FBI thotë se tani ka qasje në telefonin e atentatorit të Donald Trumpit

Amerika
Kalo në kategori