LAJMI I FUNDIT:

Top 20 përfaqësueset më të vlefshme në botë – Anglia e para, Belgjika e dhjeta

Top 20 përfaqësueset më të vlefshme në botë – Anglia e para, Belgjika e dhjeta

Ekipet më të vlefshme kombëtare në futbollin botëror janë renditur dhe Anglia doli si lidere.

Reklama

Skuadra e Gareth Southgate arriti në finalen e Euro 2020 gjatë verës, por ra në disfatë kundër Italisë.

Transfermarkt ka përcaktuar se Tre Luanët janë aktualisht vendi më i pasur me talent, duke grumbulluar një vlerë skuadre prej 1.06 miliard funte.

Image Credit: PA

Kjo do të thotë se ata janë mbi fituesit e Kupës së Botës, Francën, të cilët kanë një vlerë skuadre prej rreth 931.5 milionë funte.

Brazili dhe Italia renditen në vendin e tretë dhe të katërt respektivisht, ndërsa Gjermania përfundon në top pesë.

Shikoni të gjitha 20 reprezentueset më të vlefshme në botë:

20) Skocia – 211.95 milionë funte

19) Polonia – 239.31 milion funte

18) Norvegjia – 243.99 milionë funte

17) Danimarka – 268.65 milionë funte

16) Senegali – 269.10 milionë funte

15) Turqia – 278.19 milion funte

Image Credit: PA

14) Bregu i Fildishtë – 287.17 milionë funte

13) Uruguai – 314.69 milionë funte

12) Kroacia – 321.57 milionë funte

11) Kili – 325.17 milionë funte

10) Belgjika – 441.45 milionë funte

Image Credit: PA

9) Holanda – 589.50 milionë funte

8) Argjentina – 620.55 milionë funte

7) Portugalia – 634.50 milionë funte

6) Spanja – 656.55 milionë funte

5) Gjermania – 793.80 milionë funte

Image Credit: PA

4) Itali – 797.40 milionë funte

3) Brazili – 875.16 milionë funte

2) Franca – 931.50 milionë funte

1) Anglia – 1.06 miliardë funte. /Telegrafi/

Image Credit: PA

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori