LAJMI I FUNDIT:

As Tirana nuk e bashkoi politikën për Demarkacionin (Video)

As Tirana nuk e bashkoi politikën për Demarkacionin (Video)

Demarkacioni vazhdon të jetë një çështje që nuk i bashkon partitë politike të Kosovës, pavarësisht takimeve në formate të ndryshme.

Me ndërmjetësimin e Naim Rashitit nga Grupi Ballkanik, takimi më i fundit i pozitës e opozitës u zhvillua pa praninë e ndërkombëtarëve në Tiranë.


Rashiti është shprehur për Tribuna Channel se ky takim ishte në nivel nënkryetarësh dhe si temë kryesore ishte dialogu i brendshëm dhe çështjet nacionale.

E megjithatë ai ka pranuar se qëndrimet për demarkacionin vazhdojnë të jenë të largëta.

Në trend Lajme

Më shumë
Prishtina pajiset me 100 biçikleta, por kryeqyteti ende nuk ka nisur me krijimin e stacioneve se ku do të vendosen

Prishtina pajiset me 100 biçikleta, por kryeqyteti ende nuk ka nisur me krijimin e stacioneve se ku do të vendosen

Lajme
Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Mbushte pishinën nga gypi ilegal, shkyçet një shtëpi nga shërbimet e ujësjellësit

Lajme
Aksidenti tragjik me tre të vdekur në Venecia, dy nga viktimat janë shqiptarë

Aksidenti tragjik me tre të vdekur në Venecia, dy nga viktimat janë shqiptarë

Lajme
Tahiri: Mashtrimi i qeverisë me pagat në sektorin publik vazhdon të dekonspirohet

Tahiri: Mashtrimi i qeverisë me pagat në sektorin publik vazhdon të dekonspirohet

Lajme

"Masakra e Mejës", prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

Lajme
Arratiset nga burgu italian ‘mbreti’ shqiptar i drogës, Dorian Petoku, pjesë e grupit “Diabolik”

Arratiset nga burgu italian ‘mbreti’ shqiptar i drogës, Dorian Petoku, pjesë e grupit “Diabolik”

Lajme
Kalo në kategori