LAJMI I FUNDIT:

Time Out përpilon listën me qytetet më të mira në botë për vitin 2021: Zbuloni 10 vendet e para

Time Out përpilon listën me qytetet më të mira në botë për vitin 2021: Zbuloni 10 vendet e para

E keni parë këtë qytet në filma, ose ndoshta e keni vizituar. San Francisko në SHBA është renditur si i pari ndër qytetet më të mira në botë.

Reklama

Sipas Time Out, ajo që e bën qytetin të meritoj këtë epitet është fakti se ndër të tjera, ai ka pasur një “një nga masat më të rrepta drejt COVID-19 në SHBA”.

Kur gjërat dukeshin të vështira, kishte një “frymë komunizmi” të dëshmuar në qytet, ku bizneset provonin gjëra të reja për të qëndruar në këmbë.

Kjo listë u krijua bazuar në përgjigjet në çdo kategori në sondazh, së bashku me njohuritë nga redaktorët dhe ekspertët e Time Out në të gjithë botën.

Ndërsa lista përfshinte 37 qytete nga e gjithë bota, 10 më të mirat janë:

10. Tokio, Japoni

9. Porto, Portugali

8. Tel Aviv, Izrael

7. Pragë, Republika Çeke

6. Montreal, Kanada

5. New York, SHBA

4. Kopenhagën, Danimarkë

3. Manchester, Mbretëri e Bashkuar

2. Amsterdam, Holandë

1. San Francisco, Kaliforni, SHBA

/Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Këtë shtëpi romantike prej druri prej vetëm 25 metrash katrorë të gjithë do ta dëshironin

Këtë shtëpi romantike prej druri prej vetëm 25 metrash katrorë të gjithë do ta dëshironin

Shtëpi të bukura
A e dini përse dorezat e dyerve janë prej mesingu? Ka një arsye të mirë për këtë

A e dini përse dorezat e dyerve janë prej mesingu? Ka një arsye të mirë për këtë

Këshilla dhe ide
Gjeni tre krokodilë mes dragonjve: Mundohuni të jeni më të shpejtë se rekordmeni

Gjeni tre krokodilë mes dragonjve: Mundohuni të jeni më të shpejtë se rekordmeni

Stil
Tri zakone të çuditshme në Afrikë që praktikohen edhe sot: Pse tezja e nuses duhet ta kalojë natën me dhëndrin?

Tri zakone të çuditshme në Afrikë që praktikohen edhe sot: Pse tezja e nuses duhet ta kalojë natën me dhëndrin?

Lifestyle
Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

Çfarë kuptojnë të tjerët për ju nga fotoja e profilit!

Lifestyle
Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Lifestyle
Kalo në kategori