LAJMI I FUNDIT:

Thomas Tuchel pritet të punoj sërish në Angli nga sezoni i ri

Thomas Tuchel pritet të punoj sërish në Angli nga sezoni i ri

Thomas Tuchel do t’i mbush pas një muaji një vit që është në krye të Bayern Munichut, por aventura e tij në klubin gjerman nuk pritet të zgjasë shumë.

Duke marrë parasysh ecurinë aspak të mirë këtë vit me eliminimin nga Kupa dhe lojën jo bindëse, drejtuesit e Bayernit po mendojnë ta largojnë nga detyra trajnerin gjerman në fund të këtij sezoni.


Kampioni në fuqi i Gjermanisë synon që në vend të Tuchelit ta angazhojë Xabi Alonson, derisa trajneri gjerman pritet të rikthehet në Angli.

“Ne humbëm ndeshjen, nuk fitoi Lazio” – Tuchel sërish me deklarata interesante pas disfatës
Lexo po ashtu “Ne humbëm ndeshjen, nuk fitoi Lazio” – Tuchel sërish me deklarata interesante pas disfatës

Sipas një raporti nga HITC, Thomas Tuchel mund të jetë trajneri i ardhshëm i West Ham United nëse klubi nuk i ofron David Moyes një kontratë të re.

Situata në West Ham është shqetësuese, pasi skuadra nuk ka fituar në Ligën Premierqë prej 28 dhjetorit, me tre barazime dhe tre humbje në gjashtë ndeshjet e fundit.

“Zhduku nga këtu” – tifozët e Bayern Munich duan shkarkimin e menjëherëshëm të Thomas Tuchel
Lexo po ashtu “Zhduku nga këtu” – tifozët e Bayern Munich duan shkarkimin e menjëherëshëm të Thomas Tuchel

Drejtuesit e skuadrës londineze duken të gatshëm për t’ia plotësuar të gjitha dëshirat për ta rikthyer trajnerin gjerman në Londër.

Tuchel kishte kaluar kohë të arta në Londër sa ishte trajner i Chelseat dhe ai mund të rikthehet sërish të punoj në Ligën Premier.

Gjithsesi përveç West Hamit, Tuchel është në listën e dëshirave edhe të Liverpoolit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori