0Shares

“Qëllimi i Qeverisë është që në bisedimet që d të mbahen, të arrijë të sjell disa propozime të cilat pas festës së Pashkëve do të prezantohen në parlamentin grek. Kjo vlen edhe për Shqipërin edhe për Shkupin”, tha lideri i partis “Reka” për radion greke “Sky”, Stavros Theodorakis, pas takimit me Kryeministrin grek, Alexis Tsipras.

Siç njofton reporteri i AIM-së nga Athina, Teodorakic në intervistë foli edhe për çështjen e emrit, ndërsa i përsëriti pozicionet e partisë së tij dhe Lëvizjes majtiste -centraliste, për ndryshime, ku përveç “Rekës” bën pjesë edhe partia PASOK-u.

Në lidhje me atë se a do ta përkrahin qeverinë në parlament për marrëveshjen e mundshme, ai tha se për të biseduar për atë se a do ta votojnë pozitivisht ose negativisht, duhet që më parë të shihet propozimi./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)