LAJMI I FUNDIT:

Tetovë, qytetarët ia mësyjnë pishinave

Tetovë, qytetarët ia mësyjnë pishinave

Një numër i madh i tetovarëve, kanë zgjedhur që ditët e nxehta të gushtit, t`i kalojnë nëpër pishina, për të gjetur pak freski.

Ata që më së tepërmi i kënaqen pishinës janë fëmijët.


A u kënaqe?

“Po u kënaqa, shumë mirë është. Nuk vi çdo ditë po me shokët kënaqemi këtu”.

“Po kënaqemi shumë, tre ditë në javë vijmë. Shumë mirë është”.

“Një apo dy herë në javë kënaqemi këtu”.

“E shfrytëzojmë nxehtin maksimalisht”.

Nëpër pishina nuk mungojnë as shpëtimtarët.

“Terreni është i vogël dhe nuk kemi shumë hapësirë të madhe megjithatë sigurinë e kemi prioritet dhe asnjëherë s`ka ndodh diçka serioze”, deklaroi Zeqir Idrizi, pronar i pishinës.

Pas ndodhive të fundit në Shkup, në Pollog, siguria dhe pastërtia tek pishinat është shtuar, thonë drejtuesit e tyre. /Alsat.mk

Në trend Lajme

Më shumë
Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Dëshmitari thotë se në natën kritike e kishte parë në një kafiteri njërin nga të akuzuarit për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Drejtësi
Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Edhe në rigjykim, Dardan Krivaqa e Arbër Sejdiu deklarohen të pafajshëm për vrasjen e Marigona Osmanit

Drejtësi
LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

LDK injoron letrën e PDK-së, Mustafa: Përgjigjen tashmë ia kemi kthyer ideatorit të vërtetë

Politikë
QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

QKMK u bën thirrje qytetarëve t’i shmangen qarkullimit përmes pikave kufitare me Serbinë, të shtunën protestohet në territorin serb

Lajme
Gazetarja: Turistët nga Kosova

Gazetarja: Turistët nga Kosova "braktisin" Durrësin, shtohen rezervimet nga vendet e BE-së dhe Britania

Lajme
Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Ish-ushtaraku: Serbia nuk mund të hyjë brenda kufijve të Kosovës, e kemi NATO-n

Siguri
Kalo në kategori