LAJMI I FUNDIT:

Testoni një Galaxy S23 nga një telefon tjetër me aplikacionin e ri Try Galaxy nga Samsung

Testoni një Galaxy S23 nga një telefon tjetër me aplikacionin e ri Try Galaxy nga Samsung

Samsung ka zbuluar sot një përditësim të ri për aplikacionin e tij Try Galaxy. Ky aplikacion është ai që mund ta përdorni në një telefon që nuk është Samsung për të testuar përvojën e zotërimit të një të tillë. Dhe duke filluar nga sot, Try Galaxy ju lejon të provoni funksione të reja nga seria Galaxy S23 dhe ndërfaqja One UI 5.1 e Samsung në krye të Android 13.

Reklama

Aplikacioni është në dispozicion në 14 gjuhë, duke përfshirë gjuhët Arabe, Bahasa të Indonezisë, Kineze (Kinë dhe Tajvan), Angleze, Frënge, Frënge për rajonin kanadez, Gjermane, Japoneze, Portugeze (Brazil), Spanjolle, Spanjolle për rajonin meksikan, Suedeze dhe Vietnameze.

Aplikacioni ofron mësime dhe ju lejon të provoni aplikacione dhe veçori të disponueshme në një pajisje Galaxy, duke përfshirë kamerën me “’Nightography-në’ e vërtetë kinematografike dhe inteligjencën transformuese artificiale për shkrepje të gjalla dhe të qarta gjatë natës”. Ju gjithashtu mund të testoni mjetet e redaktimit brenda aplikacionit si Photo Remaster, raporton GSM Arena, transmeton Telegrafi.

You can now test drive a Galaxy S23 from another phone with Samsung's new Try Galaxy app

Një video brenda aplikacionit tregon se si seria S23 po “ripërcakton performancën maksimale” dhe Samsung thotë se ju gjithashtu mund të zhyteni në “botën më të fundit të One UI 5.1 me sfonde të personalizueshme, ikona, ndërfaqe mesazhesh, sfonde dhe më shumë”, për një përvojë që përputhet me personalitetin dhe stilin tuaj.

Nëse jeni të interesuar, mund të qaseni aplikacionin e ri duke skanuar barkodin në imazhin e mësipërm ose duke shkuar drejtpërdrejt te trygalaxy.com në telefonin tuaj.

Zëvendëspresidentja e Samsung Electronics Sonia Chang tha: “Ne jemi të përkushtuar të vazhdojmë t’u japim njerëzve që nuk janë tashmë përdorues të Samsung-ut mundësinë për të eksploruar atë që është e mundur me përvojat më të mira dhe më të fundit të Galaxy”. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Tani mund të fitoni para në Twitter me përmbajtjet që postoni për ndjekësit

Tani mund të fitoni para në Twitter me përmbajtjet që postoni për ndjekësit

Teknologji
iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro dhe 12 Pro Max nga Apple: Cili është ndryshimi mes tyre?

iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro dhe 12 Pro Max nga Apple: Cili është ndryshimi mes tyre?

Teknologji
Sa po paguan Samsung për të prodhuar telefonin Galaxy S23 Ultra?

Sa po paguan Samsung për të prodhuar telefonin Galaxy S23 Ultra?

Teknologji
Abazoviq: Mali i Zi do të dërgojë satelitë në hapësirë

Abazoviq: Mali i Zi do të dërgojë satelitë në hapësirë

Teknologji
Twitch planifikon të godasë transmetimet e drejtpërdrejta të lojërave të fatit mes reagimeve të shumta

Twitch planifikon të godasë transmetimet e drejtpërdrejta të lojërave të fatit mes reagimeve të shumta

Teknologji
A mund të bëjë një robot punën tuaj?

A mund të bëjë një robot punën tuaj?

Hakim Kasami
Kalo në kategori