LAJMI I FUNDIT:

Testojeni trurin me këtë iluzion optik – gjejeni karotën e fshehur në mesin e figurave të pashkëve

Testojeni trurin me këtë iluzion optik – gjejeni karotën e fshehur në mesin e figurave të pashkëve

Festimet e Pashkëve kanë arritur kulmin, dhe shumë prej jush do të përpiqeni të shijoni ëmbëlsirën e radhës me çokollatë ndërsa relaksoheni me miqtë dhe familjen.

Reklama

Ky iluzion optik mund të jetë shpërqendrimi që ju nevojitet për të ndaluar veten nga “rënia në koma” si shkak i ngrënies së tepërt të çokollatës.

Këto lojëra truri mund të jenë një mënyrë e shkëlqyeshme për ta testuar trurin tuaj teksa ai përpiqet të kuptojë se çfarë fshihet në këtë imazh tejet konfuz – por ju duhet të tregoheni të durueshëm deri sa ta bëni atë, shkruan Mirror, transmeton Telegrafi.

Carrot optical illusion

Kjo enigmë me tematikë të Pashkëve mund t’iu bëjë që ta kruano kokën pasi e teston mënyrën se sa mire ju mund ta analizoni një fotografi dhe të provoni që të pikasni diçka që është fshehur nën sipërfaqe.

Iluzioni, i lëshuar nga Watches2U, përmban një skenë të lumtur Pashke me disa lepurushë shumë të dashur, të gëzueshëm dhe të rrethuar nga vezët e Pashkëve. Por e fshehur diku nuk është gjë tjetër veçse një karotë të cilën duhet ta gjurmosh – që nuk është një detyrë e lehtë.

Për disa prej jush kjo mund të jetë vërtet e lehtë dhe mund ta gjeni karotën brenda disa sekondash. Por, për shumë prej nesh është një sfidë e ndërlikuar dhe mund t’ju duhet ndihmë shtesë.

Nëse ky jeni ju, hidhni një sy në pjesën e sipërme djathtas të figurës dhe shikoni nëse mund ta dalloni atë. Tani, nëse ende nuk mund ta dalloni atë, atëherë shikoni imazhin më poshtë dhe do të shihni se ne kemi bërë detyrën e vështirë dhe e kemi gjetur për ju. /Telegrafi/

Carrot optical illusion

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Pronari tregoi një truk të zgjuar me të cilin e bindi qenin të dilte për shëtitje

Pronari tregoi një truk të zgjuar me të cilin e bindi qenin të dilte për shëtitje

Fun
Dalin në ankand shishet e mbushura me

Dalin në ankand shishet e mbushura me "uiskin skocez më të vjetër në botë" - çmimi për shishe është 11,500 euro

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Grerëzat sulmojnë policinë gjatë një aksioni në Seattle

Grerëzat sulmojnë policinë gjatë një aksioni në Seattle

Fun
Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Interesante
Kalo në kategori