LAJMI I FUNDIT:

Telefoni i parë i iPhone nga gjenerata e parë shitet për 63 mijë dollarë

Telefoni i parë i iPhone nga gjenerata e parë shitet për 63 mijë dollarë

Njësia e parë e gjeneratës së parë të telefonit të mençur nga Apple, iPhone, është shitur në ankand për 63 mijë dollarë, që është një shumë 100 herë më e madhe në raport me atë që ishte shitur në fillim.

Reklama

Telefoni është shitur nga shtëpia e ankandeve LCG Auctions, dhe gjendet në një kuti që kurrë nuk është hapur, transmeton Telegrafi.

Pasi ishte shfaqur në treg, iPhone i parë kushton 599 dollarë dhe kishte një ekran 3.5-inç dhe kamerë prej 2 megapiskelë dhe 4 apo 8 memorie të brendshme.

Mund të lidhej me internet, kurse përdoruesit kishin në dispozicion edhe iTunes, megjithatë dyqani i aplikacioneve nuk ka qenë i qasshëm. Pajisja përdorte rrjetin 2G që ishte ekskluziv i AT&T.

Ofertat filluan të rriten në fillim të muajit, e para ishte 2.500 dollarë, për të arritur më pas deri në 65 mijë dollarë. Identiteti i blerësit nuk është zbuluar, por dihet se jeton në Shtetet e Bashkuara.

Sa i përket historisë së telefonit, ai i përkiste grimeres Karen Green e cila e kishte fituar dhuratë, por që kurrë nuk e kishte hapur. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
WhatsApp prezanton funksionin e ndarjes së ekranit gjatë video telefonatave

WhatsApp prezanton funksionin e ndarjes së ekranit gjatë video telefonatave

Teknologji
GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

GPT-5 spekulohet të jetë më inteligjent se njerëzit, kur do të vijë dhe çfarë mund të ketë?

Teknologji
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Teknologji
Edhe një tjetër analist konfirmon se modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

Edhe një tjetër analist konfirmon se modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

Teknologji
TikTok thotë se janë 150 milionë përdorues aktivë mujor në SHBA

TikTok thotë se janë 150 milionë përdorues aktivë mujor në SHBA

Teknologji
Kalo në kategori