LAJMI I FUNDIT:

Telefoni i palosshëm nga Huawei, Mate X, i gatshëm për lansim gjatë këtij muaji

Telefoni i palosshëm nga Huawei, Mate X, i gatshëm për lansim gjatë këtij muaji

Shfaqur në MWC 2019 të këtij viti në shkurt, telefoni i palosshëm Huawei Mate X është vonuar për arsye të ndryshme, varësisht kë pyesim.  

Reklama

Fillimisht kompania dëshironte të kalonte më shumë kohë në zhvillimin e telefonit në mënyrë që të shmangte një problem të ngjashëm me Samsung; më vonë Huawei tha që vonesa ishte për shkak të vendosjes së ngadaltë të 5G (Mate X është një telefon 5G), dhe kompania duket se e ka marrë këtë kohë për të zhvilluar harduerin e pajisjes. 

I përfolur për nëntor, Mate X është në prodhim masiv sipas një raporti nga Kina, dhe është në rrugën e duhur për një lansim tetori. 

Çmimi zyrtar, siç u njoftua, ishte 2,250 dollarë, por kjo ishte para vonesave dhe përmirësimeve që Huawei bëri si në pjesën e jashtme ashtu edhe në atë të brendshme.  /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

WordPress po bëhet me mjet AI, ku ndihmon përdoruesit për të gjeneruar si dhe për të edituar tekste

Teknologji
Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Apple zbuloi kufjet 'Vision Pro' që do të kushtojnë 3,500 dollarë – a do të jenë ato çfarë njerëzit janë duke kërkuar?

Teknologji
iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro kanë mbështetje të dyfishtë eSIM

iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro kanë mbështetje të dyfishtë eSIM

Teknologji
Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

Teknologji
Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Sistemi operativ iOS 17 prezantohet në eventin WWDC

Teknologji
Gjysma e shteteve të SHBA-së, ua ndalojnë punonjësve qeveritarë qasjen në TikTok

Gjysma e shteteve të SHBA-së, ua ndalojnë punonjësve qeveritarë qasjen në TikTok

Teknologji
Kalo në kategori