LAJMI I FUNDIT:

Të tjera sulme ajrore në Gaza, një adoleshent palestinez vritet nga një sulm i Izraelit

Të tjera sulme ajrore në Gaza, një adoleshent palestinez vritet nga një sulm i Izraelit

Një adoleshent është vrarë në një sulm të ushtrisë izraelite në Bregun Perëndimor të okupuar, sipas shërbimeve palestineze të shpëtimit.

Sipas dpa, përcjell Telegrafi, 15-vjeçari u qëllua në kokë, njoftoi Ministria e Shëndetësisë në Ramallah të martën.

Sipas ushtrisë, ushtarët kishin arrestuar një të dyshuar për veprimtari terroriste në një kamp refugjatësh në Nablus.

Në proces, ushtarët u sulmuan nga çatitë përreth, tha ajo. Dhe trupat qëlluan në drejtim të tyre.

Ndër të tjera, palestinezët hodhën gurë nga ndërtesat drejt trupave.

Ushtarët panë një të dyshuar që përpiqej të hidhte një objekt të madh mbi një ushtar poshtë tij, thanë ata.

“Një nga ushtarët u përgjigj me zjarr të drejtpërdrejtë dhe një goditje u identifikua”, tha ushtria izraelite.

Nuk ka të lënduar nga ana izraelite, tha ushtria.

Ndërkohë, forcat ajrore izraelite kanë sulmuar përsëri pozicionet e organizatës islamike palestineze Hamas në Rripin e Gazës. /Telegrafi/