Si pasojë e të shtënave me armë në një stadium në New Yersey të Shteteve të Bashkuara, dy përsona janë në gjendje kritike, pasi kanë marrë lëndime të konsiderueshme.

Ngjarja ndodhi gjatë çereku të tretë, të një takimi të futbollit amerikan, ku lojtarët dhe shikuesit të zënë në panik, iknin në drejtime të ndryshme, transmeton Telegrafi.

Lojtarët kanë ikur me shpejtësi në pjesën e brendshme, derisa shumë shikues kanë pësuar lëndime të lehta derisa sa iknin.

Autoritetet kanë bërë të ditur se e kanë gjetur një revole, me të cilën besohet se është shtënë, ndrësa nuk dihen motivet apo kush është kryerësi i tyre. /Telegrafi/