LAJMI I FUNDIT:

Të paktën 19 të vdekur pas shembjes së një pjese të madhe të autostradës në Kinë

Të paktën 19 të vdekur pas shembjes së një pjese të madhe të autostradës në Kinë

Të paktën 19 persona humbën jetën kur një pjesë e autostradës u shemb mëngjesin e sotëm në pjesën jugore të Kinës.

Sipas autoriteteve lokale, dhjetëra vetura ranë nga një shpat kur një pjesë e rrugës u shemb, transmeton Telegrafi.

Dëshmitarët i thanë mediave lokale se dëgjuan një zhurmë të madhe dhe panë një vrimë të hapur disa metra të gjerë pas tyre pasi kaluan pjesën e rrugës pak para se të shembej.


Fotografi dhe video të ndryshme të postuar në rrjetet sociale, shfaqin zjarr dhe tym dhe në vendin ku ka ndodhur shembja e rrugës.

Vetura të shkatërruara mund të shiheshin gjithashtu në shpatin që zbret nga autostrada në qytetin Meizhou në provincën Guangdong.

Ekipet e shpëtimit kanë dërguar 30 persona në spital, raportoi transmetuesi shtetëror CCTV. Gjithashtu u theksua se jetët e atyre që trajtohen nuk janë  “aktualisht në rrezik”, por nuk dha detaje të mëtejshme mbi lëndimet e tyre.

Shkaku i shembjes nuk është bërë i ditur. Megjithatë, Guangdong është goditur nga një mori ngjarjesh ekstreme të motit në javët e fundit.

Ato variojnë nga shiu i madh, deri te përmbytjet dhe një tornado vdekjeprurëse. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pesë arsye pse Kamala Harris mund të jetë

Pesë arsye pse Kamala Harris mund të jetë "makthi më i keq" i Donald Trump

Amerika
Çfarë mund të nënkuptojë vendimi i Bidenit për pjesën tjetër të botës?

Çfarë mund të nënkuptojë vendimi i Bidenit për pjesën tjetër të botës?

Amerika
Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Amerika
Grupi republikan anti-Trump publikon video në mbështetje të Kamala Harris

Grupi republikan anti-Trump publikon video në mbështetje të Kamala Harris

Amerika
Goditje “simbolike” ndaj Orbanit, BE-ja zhvendos takimin e ministrave nga Budapesti në Bruksel

Goditje “simbolike” ndaj Orbanit, BE-ja zhvendos takimin e ministrave nga Budapesti në Bruksel

Evropa
Kush është Kamala Harris dhe a do të bëhet ajo gruaja e parë presidente e SHBA-së?

Kush është Kamala Harris dhe a do të bëhet ajo gruaja e parë presidente e SHBA-së?

Botë
Kalo në kategori