LAJMI I FUNDIT:

Të enjten mbahet online Finalja Kombëtare e ClimateLaunchpad Kosovo për vitin 2021

Të enjten mbahet online Finalja Kombëtare e ClimateLaunchpad Kosovo për vitin 2021

Të enjten, me 26 gusht, me fillim nga ora 12:00 do të mbahet Finalja Kombëtare e ClimateLaunchpad Kosovo 2021.

Reklama

Kjo garë do të organizohet në formatin online dhe do të shfaqet direkt në Facebook dhe Telegrafi.

Pas përfundimit të fazave përgatitore të 8 ekipeve finaliste në sesionet trajnuese këto 2 muaj, Finalja Kombëtare me 26 gusht bën përzgjedhjen e 3 ekipeve me idetë më të mira, për të vazhduar tutje në Regional dhe Global Finals të ClimateLaunchpad.

Ekipet pjesëmarrëse do të vlerësohen për prezantimet e tyre nga juria e pavarur që përbëhet nga ndërmarrës të suksesshëm dhe me eksperiencë, më saktësisht nga Mërgim Cahani (Gjirafa), Rina Fetahaj (Sustainability Leadership Kosova), Visar Ramajli (KIVO & REKS) dhe Vllaznim Xhiha (Fondacioni “Unë e Du Kosovën”).

Ekipet fituese, përveç shpërblimeve dhe mundësive tjera në Finalen Kombëtare, vazhdojnë rrugëtimin duke garuar me shtete tjera në Regional dhe Global Finals, ku do të kenë rastin të ekspozohen tek një numër i madh i investitorëve nga mbarë bota.

Vegëza e ngjarjes: https://www.facebook.com/events/566108671086640

Në trend Lajme

Më shumë
Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Lajme
Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Lajme
Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë

Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë "njësi rezervë" në Kosovë

Lajme
Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Muhamet Hajrullahu
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Lajme
Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Elfije Boletini
Kalo në kategori