LAJMI I FUNDIT:

Vetëvrasja

58 Artikuj

Gisele Bündchen flet për mendimet e vetëvrasjes në kulmin e karrierës: ‘Ndihesha e mbytur’

Gisele Bündchen flet për mendimet e vetëvrasjes në kulmin e karrierës: ‘Ndihesha e mbytur’

Psikoprofil
Paralajmërimet për një vepër të Virginia Woolfit!

Paralajmërimet për një vepër të Virginia Woolfit!

Cult+
Çfarë detektivi jeni: A është kjo vrasje apo vetëvrasje?

Çfarë detektivi jeni: A është kjo vrasje apo vetëvrasje?

Lifestyle
Ngjarje e rëndë në Kamëz, 31-vjeçari i vë flakën vetes

Ngjarje e rëndë në Kamëz, 31-vjeçari i vë flakën vetes

Shqipëri
Gjendet e vdekur 56-vjeçarja në Banesën e saj në Pogradec, dyshohet për vetëvrasje

Gjendet e vdekur 56-vjeçarja në Banesën e saj në Pogradec, dyshohet për vetëvrasje

Shqipëri
Çfarë e bën një person “të vrasë veten”: Cilat janë shenjat që tregojnë një tragjedi të mundshme

Çfarë e bën një person “të vrasë veten”: Cilat janë shenjat që tregojnë një tragjedi të mundshme

Psikologji
Gruaja belge fajëson chatbot-in e inteligjencës artificiale për vdekjen e burrit të saj

Gruaja belge fajëson chatbot-in e inteligjencës artificiale për vdekjen e burrit të saj

Lajme Teknologji
Depresioni tek artistët, të famshmit që vranë veten apo u mbyllën nga bota

Depresioni tek artistët, të famshmit që vranë veten apo u mbyllën nga bota

Psikologji
Negocimi për dorëzim u bë brenda shtëpisë, Sokol Halili në vazhdimësi mbante armën në kokë

Negocimi për dorëzim u bë brenda shtëpisë, Sokol Halili në vazhdimësi mbante armën në kokë

Kosovë
Largohen policia dhe zjarrfikësit nga shtëpia, ku Sokol Halili ka vrarë vetën

Largohen policia dhe zjarrfikësit nga shtëpia, ku Sokol Halili ka vrarë vetën

Kosovë
Tenton të vrasë veten një i burgosur në Drenovë

Tenton të vrasë veten një i burgosur në Drenovë

Shqipëri
Vdes 19-vjeçari në Ferizaj, dyshohet se u hodh nga kati i 9-të i një ndërtese

Vdes 19-vjeçari në Ferizaj, dyshohet se u hodh nga kati i 9-të i një ndërtese

Kronika e Zezë
Eksperti i kriminalistikës: 21 enigmat për vetëvrasjen e Kastriot Myftarajt

Eksperti i kriminalistikës: 21 enigmat për vetëvrasjen e Kastriot Myftarajt

Shqipëri
Miku i Kastriot Myftarajt dyshon për vetëvrasjen: Nuk e besojmë që mund të fluturoje nga kati i katërt

Miku i Kastriot Myftarajt dyshon për vetëvrasjen: Nuk e besojmë që mund të fluturoje nga kati i katërt

Shqipëri
Dyshohet se ka kryer vetëvrasje, Kastriot Myftaraj ishte diagnostikuar me kancer një javë më parë

Dyshohet se ka kryer vetëvrasje, Kastriot Myftaraj ishte diagnostikuar me kancer një javë më parë

Shqipëri
Të pranoj vetëm të gjallë

Të pranoj vetëm të gjallë

Fjala+
Shenjat paralajmëruese të vetëvrasjes: Shembujt e tillë duhet të merren gjithmonë seriozisht

Shenjat paralajmëruese të vetëvrasjes: Shembujt e tillë duhet të merren gjithmonë seriozisht

Këshilla mjekësore
Bota enigmatike e Francesca Woodmanit: Imazhet e mbinatyrshme të adoleshentes gjeniale

Bota enigmatike e Francesca Woodmanit: Imazhet e mbinatyrshme të adoleshentes gjeniale

Fotografia
Maqedoni, për tre muaj, 29 vetëvrasje!

Maqedoni, për tre muaj, 29 vetëvrasje!

Sociale
Vdes ish-asamblistja e PDK-së në Gjilan, dyshohet se ra nga kati i 5-të i objektit banesor

Vdes ish-asamblistja e PDK-së në Gjilan, dyshohet se ra nga kati i 5-të i objektit banesor

Kronika e Zezë
Pse numri i vetëvrasjeve rritet gjatë verës?

Pse numri i vetëvrasjeve rritet gjatë verës?

Shëndetësi Lajme
Policia jep detaje për 28 vjeçarin në Fushë Kosovë

Policia jep detaje për 28 vjeçarin në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Shtetasi gjerman tentoi të vetëvritet në Gjakovë, konsumoi alkool dhe barna

Shtetasi gjerman tentoi të vetëvritet në Gjakovë, konsumoi alkool dhe barna

Kronika e Zezë
Raportoi se gjyshi bëri vetëvrasje, policia arreston nipin si të dyshuar për vrasje në Novobërdë

Raportoi se gjyshi bëri vetëvrasje, policia arreston nipin si të dyshuar për vrasje në Novobërdë

Kronika e Zezë