LAJMI I FUNDIT:

Rugova

26 Artikuj

Rrugët drejt Rugovës në gjendje të rëndë, MI nuk tregon nëse planifikojnë intervenim

Rrugët drejt Rugovës në gjendje të rëndë, MI nuk tregon nëse planifikojnë intervenim

Komunat
Deputeti i AAK-së propozon që Rugova të shpallet komunë turistike

Deputeti i AAK-së propozon që Rugova të shpallet komunë turistike

Kosovë
Banorët e Rugovës ankohen për rrugët e pakalueshme nga bora

Banorët e Rugovës ankohen për rrugët e pakalueshme nga bora

Komunat
Mal Nikçi, 93-vjeçari nga Peja që ende vozit traktor

Mal Nikçi, 93-vjeçari nga Peja që ende vozit traktor

Sociale
Vatrat e zjarrit, Muhaxheri bën thirrje që mos të vizitohen disa pjesë të bjeshkëve të Rugovës derisa të normalizohet gjendja

Vatrat e zjarrit, Muhaxheri bën thirrje që mos të vizitohen disa pjesë të bjeshkëve të Rugovës derisa të normalizohet gjendja

Kosovë
Mehaj: Janë shuar zjarret në malet e Rugovës, qytetarët të mos shqetësohen

Mehaj: Janë shuar zjarret në malet e Rugovës, qytetarët të mos shqetësohen

Kosovë
Probleme me energji elektrike në Rugovë, afaristi thotë se po shpenzon naftë 300 euro në ditë

Probleme me energji elektrike në Rugovë, afaristi thotë se po shpenzon naftë 300 euro në ditë

Kosovë
Adrenalinë, sfidë e pamje përrallore – gjërat që Via Ferrata Shpellat i ofron!

Adrenalinë, sfidë e pamje përrallore – gjërat që Via Ferrata Shpellat i ofron!

besfort
Via Ferrata, Zip Line dhe ura Tibetiane – përjetojeni adrenalinën më të madhe në Pejë!

Via Ferrata, Zip Line dhe ura Tibetiane – përjetojeni adrenalinën më të madhe në Pejë!

besfort
Agim Veliu gjatë hapjes së fushatës parazgjedhore në Podujevë: LVV është partia më antirugoviste në Kosovë

Agim Veliu gjatë hapjes së fushatës parazgjedhore në Podujevë: LVV është partia më antirugoviste në Kosovë

Kosovë
Erotika shqiptare dhe bota që po zhduket

Erotika shqiptare dhe bota që po zhduket

Cult+
Rugovë, fillon kampi veror i diasporës

Rugovë, fillon kampi veror i diasporës

Kosovë
Travel Channel: Kosova është destinacioni evropian në trend

Travel Channel: Kosova është destinacioni evropian në trend

Çfarë të vizitosh
“Hajde zemër”, bashkëpunimi muzikor mes Esttos dhe Florianit

“Hajde zemër”, bashkëpunimi muzikor mes Esttos dhe Florianit

Muzikë
Rrjeti i ri energjetik në Shkrel të Rugovës ndihmon zhvillimin e turizmit

Rrjeti i ri energjetik në Shkrel të Rugovës ndihmon zhvillimin e turizmit

Energjetika
Tërmkolli: UNMIK-u nuk ka dashur të zbardh atentatin ndaj Presidentit Rugova (Video)

Tërmkolli: UNMIK-u nuk ka dashur të zbardh atentatin ndaj Presidentit Rugova (Video)

Kosovë
Kosova ka vende atraktive për turistët

Kosova ka vende atraktive për turistët

Biznes
Wanderlust: Pesë arsye se përse duhet ta vizitoni Kosovën

Wanderlust: Pesë arsye se përse duhet ta vizitoni Kosovën

Çfarë të vizitosh
Rugovasit vazhdojnë t’i mbajnë shpresat te Ramushi (Video)

Rugovasit vazhdojnë t’i mbajnë shpresat te Ramushi (Video)

Politikë
14 arsye për ta vizituar Kosovën (Foto)

14 arsye për ta vizituar Kosovën (Foto)

Biznes
Ortek në rrugën për Rugovë, nuk ka viktima, as të lënduar

Ortek në rrugën për Rugovë, nuk ka viktima, as të lënduar

Komunat
Rugova vazhdon të jetë pa energji elektrike për më shumë se 3 ditë

Rugova vazhdon të jetë pa energji elektrike për më shumë se 3 ditë

Kosovë
Isa Mustafa takon banorë të Rugovës

Isa Mustafa takon banorë të Rugovës

Komunat
Rugovasit humbin grante për mungesë të lejes së ndërtimit

Rugovasit humbin grante për mungesë të lejes së ndërtimit

Të Tjera