LAJMI I FUNDIT:

Marrëveshja Kosovë - Serbi

260 Artikuj

Stano: BE nuk merr pjesë në hedhjen e fajit mes Serbisë dhe Kosovës, palët t’i përmbushin obligimet

Stano: BE nuk merr pjesë në hedhjen e fajit mes Serbisë dhe Kosovës, palët t’i përmbushin obligimet

Kosovë
Ymeri ia përkujton Halitit të VV-së: Ke shkelë mbi nënshkrimet e 200 mijë qytetarëve

Ymeri ia përkujton Halitit të VV-së: Ke shkelë mbi nënshkrimet e 200 mijë qytetarëve

Kosovë
Kryeziu thotë se Serbia e ka shkelur Marrëveshjen Bazike, liston disa prej tyre

Kryeziu thotë se Serbia e ka shkelur Marrëveshjen Bazike, liston disa prej tyre

Kosovë
Kryeministri tha se marrëveshja e 2015-ës me Serbinë shkel Kushtetutën, reagon Mustafa: Është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Kryeministri tha se marrëveshja e 2015-ës me Serbinë shkel Kushtetutën, reagon Mustafa: Është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Kosovë
Një vit nga marrëveshja Kosovë-Serbi: “Në vend të normalizimit, shtensionim i situatës”

Një vit nga marrëveshja Kosovë-Serbi: “Në vend të normalizimit, shtensionim i situatës”

Kosovë
Njohja e targave RKS nga Serbia, Bislimi: Është maskim për ta kamufluar dështimin në Banjskë

Njohja e targave RKS nga Serbia, Bislimi: Është maskim për ta kamufluar dështimin në Banjskë

Kosovë
Po shihet si i pamundur zyrtarizimi i Marrëveshjes së Ohrit deri në fund të janarit

Po shihet si i pamundur zyrtarizimi i Marrëveshjes së Ohrit deri në fund të janarit

Politikë
Kurti: Marrëveshja Kosovë – Serbi për normalizimin e marrëdhënieve duhet të mbrohet nga ata që e sollën

Kurti: Marrëveshja Kosovë – Serbi për normalizimin e marrëdhënieve duhet të mbrohet nga ata që e sollën

Kosovë
Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Politikë
LVV:  Serbia nuk është e interesuar për normalizim, nuk e duron barazinë me Republikën e Kosovës

LVV:  Serbia nuk është e interesuar për normalizim, nuk e duron barazinë me Republikën e Kosovës

Politikë
Kurti tregon çka përfiton Kosova nga marrëveshja me Serbinë, të cilën e ka pranuar

Kurti tregon çka përfiton Kosova nga marrëveshja me Serbinë, të cilën e ka pranuar

Kosovë
Escobar: I nënshkruan ose jo, Kosova dhe Serbia detyrohen t’i zbatojnë marrëveshjet

Escobar: I nënshkruan ose jo, Kosova dhe Serbia detyrohen t’i zbatojnë marrëveshjet

Kosovë
Ponosh: Vuçiq e ka pranuar njohjen “de facto” të Kosovës

Ponosh: Vuçiq e ka pranuar njohjen “de facto” të Kosovës

Kosovë
Publikohet propozimi i Edi Ramës për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Publikohet propozimi i Edi Ramës për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
“Ka marrëveshje edhe pa nënshkrim”, Hovenier: Marrëveshja bazë ligjërisht e detyrueshme për palët

“Ka marrëveshje edhe pa nënshkrim”, Hovenier: Marrëveshja bazë ligjërisht e detyrueshme për palët

Kosovë
Hovenier: Duam t’i tejkalojmë pikat e nxehta, të vijojmë me punën e zbatimit të Marrëveshjes së Ohrit

Hovenier: Duam t’i tejkalojmë pikat e nxehta, të vijojmë me punën e zbatimit të Marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Mustafa: Marrëveshja Bazë ka një defekt të madh që lidhet me klauzolën – asnjëra palë nuk paragjykon mendimin e palës tjetër

Mustafa: Marrëveshja Bazë ka një defekt të madh që lidhet me klauzolën – asnjëra palë nuk paragjykon mendimin e palës tjetër

Kosovë


mob5