LAJMI I FUNDIT:

Jemeni

110 Artikuj

Anija e BE-së shkatërron dronin e rebelëve Houthi në Detin e Kuq

Anija e BE-së shkatërron dronin e rebelëve Houthi në Detin e Kuq

Nga Bota
Çfarë në të vërtetë kërkon Irani?

Çfarë në të vërtetë kërkon Irani?

Peter Bergen
Vdes lideri i degës së Al-Kaedës në Jemen

Vdes lideri i degës së Al-Kaedës në Jemen

Azia
Pamje që tregojnë shkallën e shkatërrimit brenda anijes britanike, pasi ajo u godit nga Houthi-t

Pamje që tregojnë shkallën e shkatërrimit brenda anijes britanike, pasi ajo u godit nga Houthi-t

Nga Bota
Houthit sulmojnë një anije në Gjirin e Adenit, së paku dy marinarë të vdekur – reagon Britania e Madhe

Houthit sulmojnë një anije në Gjirin e Adenit, së paku dy marinarë të vdekur – reagon Britania e Madhe

Azia
U godit nga Houthit, braktiset nga ekuipazhi – fundoset anija “britanike” e mallrave në Detin e Kuq

U godit nga Houthit, braktiset nga ekuipazhi – fundoset anija “britanike” e mallrave në Detin e Kuq

Nga Bota
SHBA dhe Britania kryejnë raundin e katërt të sulmeve kundër Houthi-ve në Jemen

SHBA dhe Britania kryejnë raundin e katërt të sulmeve kundër Houthi-ve në Jemen

Nga Bota
Amerikanët publikojnë fotografitë: Kemi kapur anijen me plot armë iraniane, po u dërgoheshin militantëve të Huthi

Amerikanët publikojnë fotografitë: Kemi kapur anijen me plot armë iraniane, po u dërgoheshin militantëve të Huthi

Azia
Komanda Qendrore e SHBA-së ndan pamjet e sulmeve nga anijet në Detin e Kuq – drejt objektivave Houthi në Jemen

Komanda Qendrore e SHBA-së ndan pamjet e sulmeve nga anijet në Detin e Kuq – drejt objektivave Houthi në Jemen

Nga Bota
SHBA-ja dhe Mbretëria e Bashkuar nisin sulme të reja ndaj caqeve të Houthit në Jemen

SHBA-ja dhe Mbretëria e Bashkuar nisin sulme të reja ndaj caqeve të Houthit në Jemen

Nga Bota
Pas sulmeve në Irak dhe Siri, SHBA-ja “shkatërron” raketat e Houthit në Jemen

Pas sulmeve në Irak dhe Siri, SHBA-ja “shkatërron” raketat e Houthit në Jemen

Nga Bota
Çfarë dronë kanë në dispozicion Houthit?

Çfarë dronë kanë në dispozicion Houthit?

Azia
SHBA-ja i kundërpërgjigjet sulmit të fundit të Houthive

SHBA-ja i kundërpërgjigjet sulmit të fundit të Houthive

Nga Bota
Houthit sulmojnë me raketa një anije britanike me naftë në Gjirin e Adenit

Houthit sulmojnë me raketa një anije britanike me naftë në Gjirin e Adenit

Nga Bota
“Keni një muaj kohë”: Houthi-t urdhërojnë shtetasit amerikanë dhe britanikë të largohen nga Jemeni

“Keni një muaj kohë”: Houthi-t urdhërojnë shtetasit amerikanë dhe britanikë të largohen nga Jemeni

Nga Bota
SHBA dhe Britania e Madhe nisin sulme të reja ndaj Houthi-ve në Jemen

SHBA dhe Britania e Madhe nisin sulme të reja ndaj Houthi-ve në Jemen

Nga Bota
Ushtria amerikane shkatërron raketat anti-anije të Houthive

Ushtria amerikane shkatërron raketat anti-anije të Houthive

Azia
Publikohen pamjet e sulmeve që kreu SHBA-ja së fundmi ndaj caqeve të Houthit – dëgjohen shpërthime të forta

Publikohen pamjet e sulmeve që kreu SHBA-ja së fundmi ndaj caqeve të Houthit – dëgjohen shpërthime të forta

Nga Bota
SHBA-ja realizon tjetër sulm ndaj Houthit pasi grupi rebel sulmoi anijen amerikane

SHBA-ja realizon tjetër sulm ndaj Houthit pasi grupi rebel sulmoi anijen amerikane

Azia
Houthit pasi SHBA-ja i shpalli grup terrorist: Nuk do t’i ndalim sulmet ndaj anijeve izraelite

Houthit pasi SHBA-ja i shpalli grup terrorist: Nuk do t’i ndalim sulmet ndaj anijeve izraelite

Azia
SHBA shpall Houthit si grup terrorist me status të veçantë global

SHBA shpall Houthit si grup terrorist me status të veçantë global

Azia
Goditet me raketa anija greke

Goditet me raketa anija greke

Azia
Houthi merr përgjegjësinë për sulmin ndaj anijes amerikane

Houthi merr përgjegjësinë për sulmin ndaj anijes amerikane

Azia
Ai që sundon valët e sundon botën dhe Kriza e Detit të Kuq do të tregojë nëse kjo është e vërtetë

Ai që sundon valët e sundon botën dhe Kriza e Detit të Kuq do të tregojë nëse kjo është e vërtetë

Opinione