LAJMI I FUNDIT:

Banesat

32 Artikuj

Në tremujorin e fundit të vitit të kaluar çmimi i banesave në Shkup është rritur për shtatë për qind

Në tremujorin e fundit të vitit të kaluar çmimi i banesave në Shkup është rritur për shtatë për qind

Shkupi
Rritet kërkesa për marrje me qira të banesave në Shkup

Rritet kërkesa për marrje me qira të banesave në Shkup

Shkupi
Pavarësisht luftës, çmimet e banesave në disa pjesë të Ukrainës janë ende në rritje – ekspertët tregojnë arsyet

Pavarësisht luftës, çmimet e banesave në disa pjesë të Ukrainës janë ende në rritje – ekspertët tregojnë arsyet

Botë
Qira: Tregu i patundshmërive në Maqedoni do të stabilizohet

Qira: Tregu i patundshmërive në Maqedoni do të stabilizohet

Ekonomi
Çmimi i banesave 20% më shtrenjtë se vitin e kaluar në Maqedoni

Çmimi i banesave 20% më shtrenjtë se vitin e kaluar në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Bie kostoja e ndërtimit, por jo edhe e banesave

Bie kostoja e ndërtimit, por jo edhe e banesave

Biznes
Gjermania ka nevojë për 5 milionë banesa sociale – çmimet e qirave po bëhen të papërballueshme

Gjermania ka nevojë për 5 milionë banesa sociale – çmimet e qirave po bëhen të papërballueshme

Botë
​Rriten deri në 25 për qind çmimet e shitjes së banesave dhe qirave, sërish pritet të ketë shtrenjtim

​Rriten deri në 25 për qind çmimet e shitjes së banesave dhe qirave, sërish pritet të ketë shtrenjtim

Financa
Çmimet e banesave në Shqipëri, rritje rekord me 39 për qind në gjysmën e parë të këtij viti

Çmimet e banesave në Shqipëri, rritje rekord me 39 për qind në gjysmën e parë të këtij viti

Shqipëri
Çmimi i çimentos shtrenjton edhe më shumë banesat

Çmimi i çimentos shtrenjton edhe më shumë banesat

Të Tjera
Kriza rrit çmimet e banesave në Maqedoni, në disa qytete metër katrori arrin në 2500 euro

Kriza rrit çmimet e banesave në Maqedoni, në disa qytete metër katrori arrin në 2500 euro

Maqedonia e Veriut
Maqedoni: Ndërtimet pa asnjë lloj kriteri dhe kaosi urbanistik po dëmtojnë cilësinë e jetës

Maqedoni: Ndërtimet pa asnjë lloj kriteri dhe kaosi urbanistik po dëmtojnë cilësinë e jetës

Maqedonia e Veriut
Kryetari i Shoqatës së Ndërtimtarisë në Maqedoni tregon arsyet e rritjes së çmimit të banesave

Kryetari i Shoqatës së Ndërtimtarisë në Maqedoni tregon arsyet e rritjes së çmimit të banesave

Ekonomi
Shkup: Rriten çmimet e banesave, rritet edhe shitja e tyre

Shkup: Rriten çmimet e banesave, rritet edhe shitja e tyre

Ekonomi
Investimet e diasporës në Kosovë, më së shumti për blerje të banesave

Investimet e diasporës në Kosovë, më së shumti për blerje të banesave

Ekonomi
Rrugë e vështirë për një banesë, qytetarëve të Maqedonisë ju duhen 30 vjet për kulm mbi kokë

Rrugë e vështirë për një banesë, qytetarëve të Maqedonisë ju duhen 30 vjet për kulm mbi kokë

Maqedonia e Veriut
Bënë kërdinë në Spanjë, kamerat kapin ‘mat’ shqiptarët duke vjedhur nëpër shtëpi

Bënë kërdinë në Spanjë, kamerat kapin ‘mat’ shqiptarët duke vjedhur nëpër shtëpi

Kronika e Zezë
Siguria mbi të gjitha – blej banesë me standarde botërore sigurie te Linda Premium Residence

Siguria mbi të gjitha – blej banesë me standarde botërore sigurie te Linda Premium Residence

Al Trade Center
Maqedoni, vitin e kaluar janë ndërtuar mbi katër mijë banesa

Maqedoni, vitin e kaluar janë ndërtuar mbi katër mijë banesa

Ekonomi
Banorët shtrihen në rrugë kundër prishjes së një banese

Banorët shtrihen në rrugë kundër prishjes së një banese

Shqipëri
Mahitë e tepruara të bashkë banuesve do t’ju bëjnë të mendoni dy herë, para se të ndani banesën me dikë (Foto)

Mahitë e tepruara të bashkë banuesve do t’ju bëjnë të mendoni dy herë, para se të ndani banesën me dikë (Foto)

Fun Lajme
Rri rehat ‘te shpija’, në banesat e Lindës nuk të pengojnë ‘kojshia’

Rri rehat ‘te shpija’, në banesat e Lindës nuk të pengojnë ‘kojshia’

Al Trade Center
Jetë komode për familjen – në banesat e Linda Premium Residence plotësohen të gjitha nevojat

Jetë komode për familjen – në banesat e Linda Premium Residence plotësohen të gjitha nevojat

Al Trade Center
Bëje dhuratën më të mirë për vitin e ri, banesë unike në Linda Premium Residence

Bëje dhuratën më të mirë për vitin e ri, banesë unike në Linda Premium Residence

Al Trade Center