LAJMI I FUNDIT:

Tableti Mercury kushton 205 $

Tableti Mercury kushton 205 $

Sikurse kishte njoftuar, Mecury India ka hedhur në treg tabletin e tij më të ri, të ashtëquajturin Mercury mTab.

Ky tablet ka një sistem operimi Google Android Gingerbread, ekran 7-inch me prekje me rezolucion 800 x 400, procesor 1.2 GHz triple core, 512 MB/RAM, memorje të integruar 4 GB me mundësi rritje edhe 32 GB të tjerë përmes mikro kartës SD dhe kamera ballore 1.3 megpiksel.

Ky tablet Mercury ka një çmim të arësyeshëm. Kostoja e tij është 205 $. /Telegrafi/