LAJMI I FUNDIT:

Suma: I infektuari nga Hani i Elezit, rast kontakti i shoferit të ndjerë nga Ferizaj

Suma: I infektuari nga Hani i Elezit, rast kontakti i shoferit të ndjerë nga Ferizaj

Hani i Elezit është komuna më e re që futen në hartën e komunave të Kosovës që kanë banorë të prekur me COVID-19.

Reklama

Kryetari Rufki Suma për RTV Dukagjinin thotë se i prekuri që vjen nga Komuna e Hanit të Elezit është rast kontakti i tashmë të ndjerit nga Ferizaj që ishte shofer në Bondsteel.

Sipas Sumës personi i prekur nga momenti që ka kuptuar se ka vdekur shoferi i Bondsteel-it ka qëndruar në shtëpi dhe nuk ka lëvizur, përcjell Telegrafi.

“Sapo kontaktova me personin e prekur. Ai e kuptoi nga unë që rezulton pozitiv me COVID-19. Ai është mirë më shëndet dhe sipas organeve shëndetësore nuk ka nevojë të shtrohet në Klinikën Infektive”.

Kryetari i Hanit të Elezit thotë se personi i prekur jeton në një shtëpi ndaras nga Hani i Elezit dhe sipas tij nuk do të ketë nevojë për karantinë të komunës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Lajme
Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Lajme
Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Drejtësi
Kalo në kategori