LAJMI I FUNDIT:

Sulmet ajrore në Rafah thuhet se vranë 30 persona pasi Hamasi lëshoi raketa në Tel Aviv

Sulmet ajrore në Rafah thuhet se vranë 30 persona pasi Hamasi lëshoi raketa në Tel Aviv

Sulmet ajrore izraelite në Rafah thuhet se kanë vrarë 30 njerëz pasi Hamasi lëshoi sulme me raketa drejt Tel Avivit për herë të parë në disa muaj.

Sulmi në qytetin jugor të Gazës goditi tendat për personat e zhvendosur, sipas mjekëve palestinezë.

Zyra e mediave qeveritare e Hamasit në Gaza tha se të paktën 30 persona kanë vdekur. Deri më tani është e paqartë nëse ka pasur një apo më shumë sulme.

Një zëdhënës i Shoqatës së Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze tha se numri i të vdekurve ka të ngjarë të rritet ndërsa përpjekjet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë në lagjen Tal al Sultan të Rafah, në perëndim të qendrës së qytetit.

Ata thanë tha se lokacioni ishte caktuar nga Izraeli si një “zonë humanitare”.

Ndërkohë nuk kishte asnjë koment të menjëhershëm nga IDF.

Të premten, Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë urdhëroi Izraelin të ndalojë ofensivën e tij në Rafah, me Izraelin që këmbëngul se është çelësi i vetëmbrojtjes së tij dhe qëllimi për të shkatërruar tërësisht Hamasin. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Çfarë tha Stoltenberg teksa theksoi se NATO është në bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie?

Botë
Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Si dhe pse përplasen tufat e shpendëve me aeroplanët?

Botë
Shpërthim i madh në qytetin rus

Shpërthim i madh në qytetin rus

Evropa
Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Komandanti i Forcave Ajrore ukrainase publikon pamje nga aksioni i pilotëve të tyre - i quan “fantazmat e Kievit”

Evropa
Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Autoritetet gjermane japin detaje rreth “konfiskimit më të madh të drogës së klasit A që Evropa ka parë ndonjëherë”

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Kalo në kategori