LAJMI I FUNDIT:

Dyshohet për sulm terrorist në Bruksel: Ndërpritet ndeshja Belgjikë – Suedi

Dyshohet për sulm terrorist në Bruksel: Ndërpritet ndeshja Belgjikë – Suedi

Ndeshja kualifikuese për Euro 2024 mes Belgjikës dhe Suedisë u ndërpre pasi dy persona u qëlluan për vdekje në Bruksel.

Incidenti i tmerrshëm ndodhi në rrugët e kryeqytetit belg përpara ndeshjes ndërkombëtare të së hënës në mbrëmje. Besohet se viktimat ishin suedeze dhe të veshur me fanella futbolli, megjithëse është e paqartë nëse ata ishin duke ndjekur ndeshjen në këtë fazë.

Mbështetësit u është kërkuar të qëndrojnë brenda stadiumit për sigurinë e tyre, me personin e armatosur ende në arrati.

Publikohen pamjet kur sulmuesi në Bruksel shtie me pushkë automatike mbi dy të rinjtë, të veshur me fanella të Suedisë
Lexo po ashtu Publikohen pamjet kur sulmuesi në Bruksel shtie me pushkë automatike mbi dy të rinjtë, të veshur me fanella të Suedisë

“Për shkak të incidenteve në Bruksel më herët sonte, loja është pezulluar”, shkruante llogaria zyrtare e Belgjikës në X. “Mendimet tona janë me të gjithë të prekurit”.

Llogaria zyrtare e Suedisë në X shkroi: “Mesazh për mbështetësit suedezë në Bruksel: Policia belge dëshiron që tifozët suedezë të qëndrojnë në stadium për arsye sigurie. Merrni pjesë në informacionin nga zyrtarët, autoritetet dhe stafi në terren”.

“Ne do t’u informojmë kur autoritetet belge të na japin informacione të reja. Ruani qetësinë dhe kujdesuni për njëri-tjetrin. Mendimet tona shkojnë për të gjithë të afërmit e të prekurve në Bruksel”.

Rezultati i ndeshjes ishte 1-1, ndërsa pjesa e dytë nuk filloi fare. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Tri skuadra për titull, dy pikë diferenca - renditja dhe rezultatet pas javës së 22-të

Tri skuadra për titull, dy pikë diferenca - renditja dhe rezultatet pas javës së 22-të

Superliga
A do të detyrohet Real Madridi të shesë një nga yjet e tyre pas transferimit të Mbappes – tregon presidenti i La Ligas

A do të detyrohet Real Madridi të shesë një nga yjet e tyre pas transferimit të Mbappes – tregon presidenti i La Ligas

La Liga
Real Madridi synon

Real Madridi synon "të peshkojë" te Sevilla - e do talentin e tyre

La Liga
Kalo në kategori